Wokalista Chris Cornell, gitarzysta Kim Thayil, basista Ben Shepherd i perkusista Matt Cameron wystąpili 16 kwietnia w rodzinnym Seattle. Pliki z poszczególnymi utworami zarejestrowanymi tego dnia znaleźć można w serwisie You Tube. Tutaj posłuchać można otwierającego set przeboju "Spoonman". Kolejnych kawałków należy szukać w serwisie po tytułach z dopiskiem Live at the Showbox 2010.

Dobrą informacją dla wciąż wielkiej grupy fanów legendy z Seattle może być niesamowita forma wokalna Chrisa Cornella. Mimo że jakość dźwięku nie jest najlepsza, to wyraźnie słychać, że jego głos m.in. w utworze "Beyond the wheel" (z pierwszej oficjalnej płyty Soundgarden "Ultramega OK") wchodzi na tak wysokie parametry, jak za najlepszych lat zespołu.

Cornell, jak i całe Soundgarden, udowadniają tym występem, że można powrócić po 14 latach i zagrać tak, jakby minęło zaledwie kilka miesięcy. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że ich znakomity powrót - podobnie jak w przypadku Alice in Chains - zostanie przypieczętowany równie znakomitą płytą.

Oto pełna setlista: "Spoonman", "Gun", "Searching With My Good Eye Closed", "Rusty Cage", "Beyond The Wheel", "Flower", "Ugly Truth", "Fell On Black Days", "Hunted Down", "Nothing To Say", "Loud Love", "Blow Up The Outside World", "Pretty Noose", "Outshined", "Slaves And Bulldozers"

Bis:"Get On The Snake", "Big Dumb Sex", "Waiting For The Sun" (cover The Doors).

Przypomnijmy, że grupa Soundgarden zasłynęła przebojami "Outshined", "Rusty Cage", "Spoonman" czy "Black Hole Sun". Zakończyła działalność po wydaniu albumu "Down on the Upside" z 1996 roku.