Biffy Clyro w swej muzyce łączy postpunkową i postgrunge'ową ekspresyjność z ciężkimi, metalowymi, ale nierzadko melodyjnymi riffami. Trio istnieje od roku 1995 roku, jednak prawdziwym przełomem okazał się dla nich rok 2007 kiedy ukazał się album "Puzzle" (numer 1 na liście sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii).

To wtedy zostali dostrzeżeni przez większą liczbę fanów a tak znane formacje, jak The Who, The Rolling Stones czy Muse zaprosiły muzyków do wspólnych występów. Grupa miała zagrać w Warszawie w grudniu 2009 roku. Występ przełożono na 5 lutego, jednak i on nie doszedł do skutku. Teraz Szkoci mają pojawić się w Jarocinie.

W Polsce zespół promować będzie album "Only Revolutions", który miał premierę w listopadzie 2009 roku.Tegoroczny festiwal związany jest z obchodami trzydziestolecia pierwszej edycji imprezy. W Jarocinie zagrają Gossip, Flogging Molly, TSA, Dezerter z gośćmi, T.Love z gośćmi, Lao Che, Hey, Pidżama Porno czy Coma.Karnety kosztują 99 złotych do 30 czerwca oraz 120 złotych od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 69 złotych do 30 czerwca oraz 90 złotych od 1 lipca.