Tej amerykańskiej formacji nie trzeba specjalnie przedstawiać żadnemu miłośnikowi metalowych brzmień. Fear Factory uznawany jest za prekursorów cyber metalu, czyli miażdżącej mieszanki death metalowych dźwięków z elementami industrialu, groove i thrashu.

Grupa powstała w 1989 roku w Los Angeles, z inicjatywy gitarzysty Dino Cazaresa i perkusisty Raymonda Herrery, a skład zespołu wkrótce uzupełnił wokalista Burton C. Bell. Początkowo kapela nosiła nazwę Ulceration, ale w 1990 roku przemianowała się na Fear Factory.

Zespół, którego muzycy zmieniali się przez lata, dorobił się 7 studyjnych albumów. W lutym 2010 roku ukazał się ostatni z nich - "Mechanize". Longplay ten zyskał świetne recenzje, a nagrany został w składzie z Burtonem C.Bellem, który pogodził się z Dino Cazaresem, co zaowocowało powrotem gitarzysty do Fear Factory. Na basie zagrał Byron Stroud, a na perkusji Gene Hoglan (Strapping Young Lad).

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu): Warszawa: 85/95 złotych, Kraków: 80/90 złotych.Wejściówki do nabycia na stronach: Metalopolis.pl , Ticketpro.pl, Ebilet.pl, Ticketonline.pl, Ticketportal.pl, Kupbilet.pl, Eventim.pl, Bileteria.pl.