Fryderyki 2011 dla Brodki, Młynarskiego i Acid Drinkers
Monika Brodka i Acid Drinkers to najbardziej utytułowani laureaci tegorocznej edycji nagród muzycznych Fryderyk 2011 w sekcji muzyka rozrywkowa. Gala odbyła się w warszawskim Centrum Artystycznym "Fabryka Trzciny".
- John Porter: Power od blondynek
- Aga Zaryan śpiewa Miłosza
- Foo Fighters – najcięższy album i show u Lettermana
- Znana piosenkarka wraca z nową płytą
- Są nominacje do Fryderyków. Brodka rekordzistką
- Kings of Leon chcą Bonda
- Źle się dzieje w Kings of Leon
- Kings of Leon wysyłają wokalistę na odwyk
- "Nie ma cwaniaka na warszawiaka" najlepszym wideoklipem
-
Fryderyki 2011: zobacz kreacje gwiazd!
- Matura bez bólu >>
Pogoda
POLSKA
Środa 2012-05-23

temp. min 8°C max. 28°C
opady:
niewielkie opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Monika Brodka odebrała statuetki w trzech kategoriach: Wokalistka Roku, Album Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (Bartek Dziedzic oraz Marcin Gajko za album "Granda").
Grupa Acid Drinkers została nagrodzona statuetkami Fryderyka 2011 w czterech kategoriach: Grupa Roku i Piosenka Roku za utwór "Love Shack". Poza tym w Otrzymali Fryderyka za Album Roku Metal i Najlepszą Oprawę Graficzną Albumu za album "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again", którego projekt graficzny opracowali Bartosz Zieliński i Łukasz Pach.
Kuba Badach został Wokalistą Roku, zaś tegorocznym Największym Debiutem Fonograficznym wybrano zespół Tres.B.
Statuetkę w kategorii Kompozytor Roku odebrał Seweryn Krajewski, a Autorem Roku wybrano Wojciecha Młynarskiego, wyróżnionego także statuetką Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.
Najlepszy wideoklip nakręcili Mateusz Rakowicz i Tymon Wyciszkiewicz (2DajRektors) do projektu Ani Dąbrowskiej "Bang Bang".
Albumem zagranicznym, który zyskał największe uznanie, okazał się krążek Kings of Leon "Come Around Sundown".
Źródło: PAP



















































~Jacek2011-05-11 14:16
Możdżer??? Toż to składanka muzyki filmowej z ostatnich lat. To już trochę nudne, takie siłowanie się na Możdżera. Leszekl Możdżer dewaluuje się tak jak i te Fryderyki.
~słuchaczka2011-05-10 21:19
Czesław był bohaterem całego zeszłego roku. Pop - genialna płyta. Brawo masz rację!
~haroun2011-05-10 08:54
Waka Waka ejo ejo, nie no za takie coś dawać nagrodę to trzeba mieć trochę z uchem nie tak...
~spostrzegawczy2011-05-09 23:55
A co? Wojtek Młynarski już wyszedł z depresji? Bo jak wiem od 12 lat choruje?
Przez to córeczki straciły loty w mediach, a młodsza nawet nie umiała zdać sama matury. Straszna ta depresja...
~brawo2011-05-09 22:47
A Czeslaw...co, nie podoba sie, ze jest jurorem w X Factor? zawistne dupki... Taka genialna plyta...
~prince2011-05-09 21:03
Fryderyk dla Moniki Brodki zdecydowanie zasłużony. Jej ostatnia płyta to dla mnie mistrzostwo! :)
~Kris2011-05-09 20:57
Winny jest Tusk i Komorowski ...Pisowcy wszystko rozgryżli ..
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!