54-letni Jermaine Jackson zapewnia, że przygotowania do występów na żywo już się rozpoczęły. "Trochę czasu zajęło zebranie rodziny Jacksonów - powiedział podczas występu w australijskiej telewizji. - To będzie jak rodzinna impreza. Janet na początek, a później oryginalny skład Jackson 5 - Michael, Randy i inni".

Michael Jackson, który również planuje wyruszyć w przyszłym roku w pierwsze od 12 lat tournée, odciął się jednak od tych rewelacji. "Moi bracia i siostry mogą liczyć na pełne wsparcie i miłość, ale niestety tym razem nie zamierzam występować z nimi na trasie koncertowej" - napisał w specjalnym oświadczeniu. Janet Jackson na razie milczy, ale i ona nie zasypia gruszek w popiele. Najmłodsza z klanu Jacksonów wznowiła właśnie, przerwaną z powodu migreny, "Rock Withchu Tour".

Historia zespołu Jaksons 5 sięga roku 1963, gdy przedsiębiorczy Joseph Jackson, niegdyś gitarzysta bluesowy, wypchnął na scenę swoje nieletnie potomstwo. Formacja na początku działała pod szyldem Jacksons Family. Tworzyli ją Tito (rocznik 1953) o rok młodszy Jermaine i urodzony w roku 1951 Jackie. Potem dołączyli do nich młodsi bracia: Michael, Marlon i Randy oraz trzy siostry: Mauree, La Toya i Janet.

Występując w barwach wytwórni Motown Records, grupa wylansowała takie przeboje, jak: "I Want You Back", "ABC","The Love You Save" i "I'll Be There". Jackson 5 stawiano jako wzór dla murzyńskiej młodzieży, mieli nawet własny program telewizyjny. Po rozpoczęciu solowej kariery przez Michaela i Janet zespół stał się przytułkiem dla mniej uzdolnionych Jacksonów. Na jaw zaczęły też wychodzić sekrety szczęśliwej rzekomo familii. Gdy w połowie lat 90. zespoł próbował wrócić na listy przebojów, okazało się, że moda na ugrzeczniony pop minęła, podobnie jak moda na fryzury afro.