"Ktoś znalazł tę taśmę i nie wiedział, że kto inny nagrał z Jacksonem tę piosenkę" - powiedział Anka. "Wybraliśmy piosenkę, bo jej tekst był właściwy w związku z nazwą, jaką Michael dał swojemu tournee" - ripostują rzecznicy Jacksona.

"Spadkobiercy króla muzyki pop i Sony Music Entertainment (wydawca - przyp. red.) nie zdawali sobie z tego sprawy, gdy znaleźli utwór i zdecydowali się na jego rozpowszechnienie" - dodaje piosenkarz. Ostatecznie stratny nie był. Przedstawiciele Jacksona zdali sobie sprawę z błędu, a potem "przeprosili i dali mi to, co mi się prawnie należy. Pół na pół (zysku z utworu), dokładnie po równo".

Posłuchaj fragmentu "This Is It" >>>

Autor hitu "Diana" gra w "nowym-starym" utworze na pianinie. Orkiestra i chórki, w których zaśpiewali bracia Michaela, zostały osobno dograne.

Piosenka powstała w 1983 roku, ale Jackson nie dokończył wtedy prac nad utworem, który miał się pojawić na płycie "Walk a Fine Line" Paula Anki. Wrócił do niego we wczesnych latach 90, nagrywając pod tytułem "I Never Heard". Piosenką zainteresowała się wówczas portorykańska wokalistka SaFire - własną jej wersję umieściła na swoim albumie "I Wasn't Born Yesterday".

p