Jedna z najlepiej sprzedających się artystek nagrywających dla Island Def Jam, ogłosiła właśnie zakończenie prac nad swoim czwartym studyjnym albumem „Rated R”, którego premiera zaplanowana jest na 23 listopada.

Premiera pierwszego singla z płyty „Russian Roulette” odbyła się na stronie www.rihannanow.com. Teledysk wyreżyserował Anthony Mandler.

„Russian Roulette” to kawałek napisany przez Ne-Yo, którego współpraca z Rihanną zaowocowała w przeszłości takimi hitami jak: “Unfaithful”, duet “Hate That I Love You” oraz „Take A Bow”. Oprócz Ne-Yo w powstawaniu materiału na płytę Rihannę wspierali m.in. The-Dream i Tricky Stewart, Chase & Status, Stargate oraz Justin Timberlake.

„Rated R” to długo oczekiwany następca albumu „Good Girl Gone Bad”, z którego pochodzi cała masa hitów, począwszy od nagrodzonego Grammy i MTV VMA „Umbrella”, przez “Shut Up and Drive,” “Hate That I Love You” po “Don't Stop the Music”.

“Good Girl Gone Bad” spędził 98 tygodni w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt, osiągając status platyty w ponad 20 krajach. Jego reedycja, zawierajaca dodatkowo DVD - “Good Girl Gone Bad: Reloaded” wydana w styczniu 2009 roku przyniosła kolejne przeboje: “Take A Bow” i “Disturbia”.

Poprzednie albumy to platynowy “A Girl Like Me” z 2006 roku, z którego pochodzą hity “Unfaithful' i “S.O.S” oraz złoty, debiutancki album “Music Of The Sun” z pierwszym przebojem Rihanny - “Pon De Replay”.