Pomysł na wspólną trasę tych dwóch długoletnich przyjaciół zrodził się na pierwszym wspólnym koncercie na rzecz Fundacji Robin Hood w 2013 roku. Obaj artyści znani są z twórczości w wielu gatunkach muzycznych oraz z tego, że cieszą się uznaniem wielu pokoleń fanów. Wspólna trasa Paula Simona i Stinga po Ameryce Północnej na początku tego roku pokazuje, że są to niezwykłe występy dwóch fantastycznych artystów. Koncerty są mieszanką pięknych głosów, wspaniałej muzyki zespołów towarzyszących, najbardziej popularnych utworów wykonywanych zarówno wspólnie jak i osobno.

 – Jesteśmy dumni, z tego że możemy zorganizować tą wspaniałą trasę w Europie – mówi Arthur Fogel, President Global Touring i Chairman – Global Music, Live Nation. – Trasa w Ameryce Północnej była ogromnym sukcesem pod wieloma względami. Tych dwóch niezwykle utalentowanych artystów dało niezapomniane koncerty. 

Setlista, na której znajduje się ponad 30 piosenek, zawiera takie utwory jak "Boy In The Bubble," "Fields of Gold," "Driven To Tears," "Mother & Child Reunion," "Desert Rose," "Every Breath You Take," "The Boxer," "Diamonds On The Soles of Her Shoes".

Bilety na koncerty na trasie "Paul Simon & Sting: On Stage Together" w ogólnej sprzedaży dostępne będą od piątku 19 września od godziny 9:00 na LiveNation.pl Fani artystów będą mieli możliwość skorzystania ze specjalnej przedsprzedaży dostępnej na stronach obydwu artystów już od 16 września od godz. 10:00 do czwartku 18 września do godziny 15:00. Klienci Live Nation Polska będą mieli możliwość skorzystania z przedsprzedaży dostępnej tylko na Livenation.pl w dniu 18 września od godziny 9:00 do godziny 15:00.