Bilety na koncert White'a, ogłoszony zaledwie w ubiegłym tygodniu, wyprzedały się w rekordowym tempie, w ciągu zaledwie 3 minut. Z tego względu, artysta zdecydował się dać dodatkowy występ tego samego dnia, w tym samym miejscu. Bilety na to wydarzenie trafiają do sprzedaży w poniedziałek 22 września o 15:00. Dostępne będą tylko w Altersklepie. Godzina występu ogłoszonego jako drugi zostanie podana wkrótce.

Jack White to człowiek-instytucja na światowej scenie muzycznej. Był liderem jednego z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dwóch dekad – The White Stripes. Nagrał utwór do filmu o przygodach Jamesa Bonda ("Another Way To Die" z Alicią Keys). Przyjaźni się z The Rolling Stones i Neilem Youngiem. Szefuje wytwórni, dla której nagrywają tak różni artyści jak Beck, Tom Jones, a nawet popularny komik Conan O'Brien.

Działalność The White Stripes została zawieszona w 2011 roku, ale w tym czasie White stał już na czele dwóch innych zespołów. The Racounters byli już klasycznym rockowym kwartetem, którego muzyka, mniej chropowata, oddawała ducha The Beatles z czasów albumu "Revolver", a The Dead Weather brzmieli jak fuzja amerykańskiej alternatywy spod znaku Sonic Youth i najsłynniejszego zespołu White'a.

Solowy debiut – "Blunderbuss" – ukazał się w 2012 roku, a w czerwcu tego roku Amerykanin o polskich korzeniach wydał drugą płytę, "Lazaretto".