Man Without Country to duet pochodzący z północnej Walii, w którego skład wchodzą Tomas Greenhalf i Ryan James. Muzycy poznali się w 2011 roku na muzycznym forum internetowym, a już po kilku tygodniach współpracy on-line, duet przyjął nazwę Man Without Country i w domowych warunkach rozpoczął pracę nad pierwszym albumem. Jeszcze w tym samym roku ich twórczością zainteresowała się wytwórnia Kitsune, która opublikowała ich utwór "Closet Addicts Anonymous" na dwóch kompilacjach.

Rok później, w czerwcu, ukazał się debiutancki album Man Without Country zatytułowany "Foe", za którego produkcję odpowiada Ken Thomas znany ze współpracy z Cocteau Twins, Sigur Rós czy M83. Ich debiut spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno krytyków muzycznych, jak i publiczności. Nazywani są kontynuatorami nurtu shoegaze oraz elektropopu. Ich muzyka z łatwością łączy ze sobą melancholijny klimat My Bloody Valentine z brzmieniem syntezatorów M83. Jak twierdzą muzycy, ich twórczość opiera się na "braku poczucia przynależności i ukrytej intrydze wpisanej w muzykę".

Polska publiczność miała już okazję poznać Man Without Country przy okazji dwóch jesiennych koncertów w 2013 roku. Muzycy wystąpili wtedy w warszawskim Skwerze i poznańskiej Meskalinie, w ramach promocji udanego debiutu. Wiosną 2015 Greenhalf i James wrócą do Polski z nowym materiałem.

Na brzmienie "Maximum Entropy" wpływ miało wiele czynników. Muzycy łączą sympatię do Blonde Redhead czy The National z inspiracjami elektroniką w wykonaniu artystów takich jak Trentemoller czy Son Lux. Autorzy podkreślają, że jest to album znacznie bardziej dojrzały i przemyślany od debiutanckiego "Foe". Powstawał w domowych warunkach, co miało ogromny wpływ na komfort pracy i finalny kształt płyty. Na krążku można usłyszeć głos Morgan Kibby, wokalistki znanej z M83 (które Man Without Country supportowało na trasie po Stanach Zjednoczonych).

Prace nad drugim albumem nie uniemożliwiły jednak muzykom dodatkowych kooperacji. W singlowym "Solid Affair" Röyksopp (pierwszy singel z "The Inevitable End") usłyszeć można wokal Ryana Jamesa. Wokalista Man Without Country był jednym z gości zaproszonych do udziału w nagraniach – na "The Inevitable End" można też usłyszeć m.in. Robyn i Jamiego McDermotta z The Irrepressibles.

Bilety na jedyny koncert Man Without Country w Polsce pojawią się w sprzedaży 20 marca. Dostępne będą na stronach Go-ahead.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Biletomat.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.