Zbigniew Wodecki: Uczyć publikę słuchania [ROZMOWA]

| Aktualizacja:

"Wychodząc na scenę, chcę pokazać ludziom, że to są skrzypce, nie skrzypki, jak się gra fugę, że Bach był tak naprawdę jazzmanem. Uważam, że strasznie się zapuściliśmy w nauce słuchania muzyki" - mówi Zbigniew Wodecki, który zachwyca kolejne pokolenia. Jak zdobyć młodą publikę na największych polskich festiwalach?

wróć do artykułu
  • ~baca
    (2016-08-14 14:30)
    wodecki juz pisalem pare razy -jestes nudny bez pomyslu przesiakniety portyjnym ideom zarozumialstwem i postawa megalomana- komuna po zanami, akademie na czesc ruskiego okupanta skonczone, opiekun tusk od miesiecy w bruxelce wplywow nie ma ,aura artysty spada wystepy bez okrasy- ani skrzypki ani fujarka nie dziala juz na publike dzis kazdy ma wolny wybor i slucha tych ktorych wybiera sobie sam...epoka pseudo artystow chodzacych po partyjnej linni na szczescie juz skonczona "dla nauczycieli kultury na sile ktorych jest zwolennikiem " czasy sie zmienily a imprezki kulturalno oswiatowe i darmowe wejsciowki na sluchanie" picy cato" to historia- dzis wodecki ginie w tlumie - rola agitatora skrzypka juz nie dziala ten pan nigdy nie malezal do moich preferowanych czy mojej kategorii topu nie przebil sie z poziomu partyjnej gwiazdy na Manchatan - wemnie nie budzil ani zachwytu ani sympatii poprostu typ bez charakteru nuzyk na partyjnej fali byl i jest jednym z wielu do uslug , grajek ....
  • ~a ku ku
    (2016-08-15 08:42)
    Wodeckiego nie lubię , ale to co słuchają Polacy , to szmira !..Polaku !.nie słuchaj disco nie tańcz repa,nie rób z siebie c e p a
  • ~Kulture
    (2016-08-14 20:49)
    Oczywiscie, że straszliwie się zapuscilismy w słuchaniu muzyki. Pan Zbyszek Wodecki ma pełną rację i ma prawo absolutne tak głosić, bo jest dobry. Ubolewam jak u zwykłego Polaka nisko zeszła kultura zarówno ta masowa a zwłaszcza wyższa, o której 90 procent społeczeństwa nie ma pojęcia. Do tego przyczyniły się media serwując show i kłótnie polityczne. Brak rozwoju promocji muzycznej. Jest w niektórych miejscach nawet gorzej niż dawniej. Czasem także dobrzy artysci muszą dorabiać na rynkach miescin za kilka łaskawych klasnięć. Każda muzyka jest ważna, odchociażby tego czym zajmuje się Pan Zbigniew przez pop aż po jazz, ale najgorsze jest to, że o wysokiej kulturze tak wielki procent Polaków nie ma żadnego pojęcia. W polskiej telewizji BRAK muzyki poważnej (potocznie klasycznej), której przynajmniej ten kogo choć trochę rusza kiedys tak ważna gałąź kultury powinien znać podstawowe dzieła z każdej epoki. Niestety TVP wyrządza ogromną krzywdę polskiemu społeczeństwu nie emitując muzyki poważnej. Niedopuszczalna rzeczywistosć.
  • ~Juhas, Jantuś z Murzasichla
    (2016-08-14 15:23)
    Baca, bezkurcyjo na pilnuj zentycy i bundzu bo nie bedzie z tego syra bryndzy tylko bryndza jako pic na muchy
  • ~Meloman
    (2016-08-14 15:26)
    Baca muszę przyznać, że mam podobną opinię o tym grajku. On nie ma słuchu. Jemu słoń nadepnął na ucho. Wygląda jak cap z plerezą goniący za kozicami aby je przelecieć.
  • ~borsuk
    (2016-08-15 07:46)
    winę za taki stan ponoszą wyłącznie media głównego ścieku, wpychając muzyczną papkę siłą.
  • ~bawidamek.
    (2016-08-15 18:30)
    Co Zbysiu nie było heroiny.? Co to za impreza?........nie to co w USA.
  • ~katolik
    (2016-08-15 10:12)
    Nieprawda, że zapuściliśmy się w słuchaniu muzyki. Dawniej muzyki naprawdę słuchało 5% społeczeństwa i słychało rzeczywiście muzyki. Dzisiaj wioska, do picia bełtów pod sklepem, jak to dawniej było, dołożyła jeszcze właśnie słuchanie tzw. muzyki. Stąd do obiegu weszło disco polo i tym podobne. Strach pomyśleć co będzie, jak wioska zechce czytać książki!?.
  • ~Q
    (2016-08-16 14:09)
    wodecki żal
  • ~kuczart
    (2016-08-15 09:04)
    Uważam, że strasznie się zapuściliśmy w nauce słuchania muzyki" - mówi Zbigniew Wodecki. To cała prawda o nauce muzyki w szkołach - uczymy grać na instrumentach, zamiast uczyć słuchać.
  • ~der dziennik
    (2016-08-15 21:29)
    ja ja dumm Pole haben keine Kultur
  • ~św.NH
    (2016-08-17 11:36)
    Wielka Pszczół niech wróci na opłotki Krakowa i gra na łajbach dla żuli z PRL!
  • ~Sokularczyk
    (2016-08-17 09:22)
    Panie Zbyszku,jako wybitny i utalentowany Artysta dobrze Pan wie,że słuchania muzyki nie da się nauczyć-to wrodzona wrażliwość-albo się ją ma albo nie.Pozdrawiam i dalszych sukcesów życzę.
  • ~tenia
    (2017-06-02 22:22)
    wara od pana Wodeckiego
  • ~kontrabas
    (2017-07-05 20:20)
    Jeżeli skrzypce, a nie skrzypki, to publiczność, a nie publika.

Może zainteresować Cię też: