Portugalczyk, który wygrał Eurowizję. Kim jest Salvador Sobral, który skradł serca publiczności?

| Aktualizacja:

Jego występ różnił się od pozostałych - nie tylko brakiem efektów świetlnych i skomplikowanej choreografii. Przy dźwiękach śpiewanej przez niego piosenki "Amar Pelos Dois" milkł prowadzący polską transmisję Artur Orzech, cichła również publiczność w Kijowie. Salvador Sobral, 27-latek z Lizbony, wywrócił tegoroczną Eurowizję do góry nogami i wygrał.

wróć do artykułu
  • ~ewelina
    (2017-06-03 00:50)
    Nareszcie coś wartościowego ! Niezwykle utalentowany ten Salvador ! Dość już tych wyjców w rodzaju Moś co to zapomnieli że aby coś zaoferować słuchaczom to trzeba być artystą. Pamiętacie państwo czasy kiedy uznaniem cieszyły sie piosenki francuskie ? Ja już myślałam że taki cud w rodzaju zwycięskiej piosenki w tym roku na Eurowizji juz się nie wydarzy !!! I proszę jeeeest ! Bingo !
  • ~jj
    (2017-05-18 21:10)
    nasza kasia lepsza od tego nijakiego śplewaka,ale kto to docenl
  • ~Maestro
    (2017-05-17 00:42)
    Samemu spiewac a nie wysluchiwac jakis wrzaskoryjcow i podniecac sie niezdrowo.
  • ~BRAVO!!!!!!!!!!!
    (2017-05-15 12:05)
    Piekny glos, swietna piosenka - facet nie bal sie zaspiewac w swoim jezyku, w odroznieniu od beztalecnia z duzym cycem z Polski !!!
  • ~Afeafe
    (2017-05-15 11:15)
    Sorry beznadzieja...jak dla mnie kolejna baba z brodą
  • ~Afe afe
    (2017-05-15 11:14)
    Sory beznadzieja...jak dla mnie kolejna baba z brodą
  • ~go
    (2017-05-15 11:10)
    Nie powala ta pieśń chociaż wygłoszona idea jest OK. Jednak skąd ten sukces było widać we wcześniejszych zapowiedziach artystów jak pokazał się z wizerunkiem Woodego Allena na okładce książki czy tez CD - i wszystko jasne. A nasza Kasia? Cóż...
  • ~Mnietek
    (2017-05-15 10:49)
    Taki lekko ********* portugalski Joe Cocker. Ale kawałek ładny, choć znane to od lat 30-tych i przerabiane milion razy. Cóż, lepsze to niż te dziwadła albo ordynarne disco.
  • ~ppp
    (2017-05-14 16:26)
    Sąsiadów zmienić nie możemy, ale może zmieńmy artystów wysyłanych na Eurowizję? Bo Górniak wygrała bez sąsiedzkiej pomocy. A na Kasię mają Czesi głosować?
  • ~Halinka
    (2017-05-14 11:21)
    Polska nigdy nie odniesie sukcesu nie majac poparcia sasiadow.Zaden sasiad Polski nie oddal glosow na Polske w przeciwinstwie do np skandynawow czy innych nacji ktore wzajemnie sie popieraja I dzieki temu maja sykcesy.My jestesmy siermiezni,skloceni ze wszystkimi,taki pisowski paranoiczny model ktory prowadzi do mikad.Najwyzsza pora to zmienic
  • ~Sokular
    (2017-05-14 10:40)
    Ten skromny utalentowany i uduchowiony Artysta uratował poziom imprezy,która "silna" jest głównie choreografią i jazgotem oraz kolorami świateł.Zgodnie z moim przewidywaniem Polka nie zaistniała pomimo golizny i jazgotliwości.Duża liczba decybeli to nie talent.........tu chodziło o TALENT.
  • ~murzynek bambo
    (2017-05-14 09:40)
    A juz myslalem ze murzynska muzyka wyparla cale piekno spiewu.
  • ~alka
    (2017-05-14 09:29)
    piosenka ładna, ale facet nadaje się do radia , a nie do tv.
  • ~muzyk
    (2017-05-14 09:08)
    bylo 2 glupkow tym razem, ten osliniony Portugalczyk i niejaki Orzech, ktorego nie wiem dlaczego deleguja do prowadzenia
  • ~Kamila
    (2017-05-14 08:53)
    trzepał głową jakby naśladował jakieś schorzenie neurologiczne, piosenka ok ale bez szału
  • ~gostom
    (2017-05-14 08:19)
    Ważne jest tylko, że straty imprezy pokryje Niemiec.....!
  • ~Kasand
    (2017-05-14 07:54)
    Nie przesadzajmy, Portugalczyk i jego piosenka, to żadne "cudo". Brzmi jak plagjat Nat King Colea. Tylko kompozycja i wykonanie dużo gorsze.Proszę porównać.
  • ~ab
    (2017-05-14 07:49)
    Ta piosenka jest w nastroju Kabaretu Starszych Panów.
  • ~blu
    (2017-05-14 07:32)
    dziękuję Redakcji za dołączenie utworu finałowego , dzięki czemu mogłem ocenić poziom - i powiem że ta piosenka była dobra ale mnie nie powaliła
  • ~Logik
    (2017-05-14 07:19)
    "stanach Zjednoczonych" ? Oj dziennikarzu Dziennika.

Może zainteresować Cię też: