Portugalczyk, który wygrał Eurowizję. Kim jest Salvador Sobral, który skradł serca publiczności?

| Aktualizacja:

Jego występ różnił się od pozostałych - nie tylko brakiem efektów świetlnych i skomplikowanej choreografii. Przy dźwiękach śpiewanej przez niego piosenki "Amar Pelos Dois" milkł prowadzący polską transmisję Artur Orzech, cichła również publiczność w Kijowie. Salvador Sobral, 27-latek z Lizbony, wywrócił tegoroczną Eurowizję do góry nogami i wygrał.

wróć do artykułu
  • ~mary
    (2017-05-14 01:07)
    Najlepsza piosenka, z klimatem (portugalska oczywiście). Moś ma mocny głos, ale piosenka beznadziejna, bez melodii. To tyle.
  • ~kuciap
    (2017-05-14 01:15)
    Facet spiewal, a nie blyskal golizna, krecil zadkiem czy strzelal laserami. A do tego nie plagiacil i co tu gadac mial ladny utwor
  • ~ealing bdy
    (2017-05-14 00:59)
    Nareszcie muzyka i piosenka, a nie murzyńskie łup łup łup skandowanie i wycie oparte na 2 nutach.
  • ~DianaPati
    (2017-05-14 01:04)
    Amar Pelos Dois to znaczy "kochać za dwoje" - uczyłam się portugalskiego na studiach :). Piosenka jest o tym, że póki ukochana nie wróci do niego, to on i tak może kochać za siebie i za nią.
  • ~ab
    (2017-05-14 07:49)
    Ta piosenka jest w nastroju Kabaretu Starszych Panów.
  • ~Luk
    (2017-05-14 03:55)
    Kasia ma bardzo dobry glos, ale piosenka patetyczna, powazna! Hej , mlodziezy, moze wreszcie na wesolo, o milosci np, a nie o tych ciezkostrawnych problematisch swiata. W tym roku, w latach poprzednich tez. ! Juz mam tego dosyc!
  • ~Hannes
    (2017-05-14 03:50)
    No to fajnie , nastepna Eurovision w lizbonie, piekne miasto. Juz mam dosc tych skandynawow i Europy wschodniej!
  • ~hmm
    (2017-05-14 02:20)
    Mnie ta piosenka nie porwala - pasowala bardziej do wykonywania w teatrze, a nie na Eurowizji. Ogolny poziom Eurowizji byl w tym roku niestety wyjatkowo niski.
  • ~blu
    (2017-05-14 07:32)
    dziękuję Redakcji za dołączenie utworu finałowego , dzięki czemu mogłem ocenić poziom - i powiem że ta piosenka była dobra ale mnie nie powaliła
  • ~la vie
    (2017-05-14 02:44)
    a życie, prawdziwie interesujące, trudne, niebezpieczne i skomplikowane życie, dla każdego inne płynie dalej, wygrała piosenka dla cieplarnianych naiwniaków - muzyczka z salonków, faktycznie hamburger to nie jest, ale John Burg
  • ~Kamila
    (2017-05-14 08:53)
    trzepał głową jakby naśladował jakieś schorzenie neurologiczne, piosenka ok ale bez szału
  • ~muzyk
    (2017-05-14 09:08)
    bylo 2 glupkow tym razem, ten osliniony Portugalczyk i niejaki Orzech, ktorego nie wiem dlaczego deleguja do prowadzenia
  • ~Sokular
    (2017-05-14 10:40)
    Ten skromny utalentowany i uduchowiony Artysta uratował poziom imprezy,która "silna" jest głównie choreografią i jazgotem oraz kolorami świateł.Zgodnie z moim przewidywaniem Polka nie zaistniała pomimo golizny i jazgotliwości.Duża liczba decybeli to nie talent.........tu chodziło o TALENT.
  • ~Kasand
    (2017-05-14 07:54)
    Nie przesadzajmy, Portugalczyk i jego piosenka, to żadne "cudo". Brzmi jak plagjat Nat King Colea. Tylko kompozycja i wykonanie dużo gorsze.Proszę porównać.
  • ~Halinka
    (2017-05-14 11:21)
    Polska nigdy nie odniesie sukcesu nie majac poparcia sasiadow.Zaden sasiad Polski nie oddal glosow na Polske w przeciwinstwie do np skandynawow czy innych nacji ktore wzajemnie sie popieraja I dzieki temu maja sykcesy.My jestesmy siermiezni,skloceni ze wszystkimi,taki pisowski paranoiczny model ktory prowadzi do mikad.Najwyzsza pora to zmienic
  • ~alka
    (2017-05-14 09:29)
    piosenka ładna, ale facet nadaje się do radia , a nie do tv.
  • ~murzynek bambo
    (2017-05-14 09:40)
    A juz myslalem ze murzynska muzyka wyparla cale piekno spiewu.
  • ~ppp
    (2017-05-14 16:26)
    Sąsiadów zmienić nie możemy, ale może zmieńmy artystów wysyłanych na Eurowizję? Bo Górniak wygrała bez sąsiedzkiej pomocy. A na Kasię mają Czesi głosować?
  • ~go
    (2017-05-15 11:10)
    Nie powala ta pieśń chociaż wygłoszona idea jest OK. Jednak skąd ten sukces było widać we wcześniejszych zapowiedziach artystów jak pokazał się z wizerunkiem Woodego Allena na okładce książki czy tez CD - i wszystko jasne. A nasza Kasia? Cóż...
  • ~BRAVO!!!!!!!!!!!
    (2017-05-15 12:05)
    Piekny glos, swietna piosenka - facet nie bal sie zaspiewac w swoim jezyku, w odroznieniu od beztalecnia z duzym cycem z Polski !!!

Może zainteresować Cię też: