Radia będą musiały grać po polsku. Liroy-Marzec proponuje gruntowne zmiany w prawie

| Aktualizacja:

Rozgłośnie radiowe będą grać więcej polskiej muzyki i mniej tych samych, nagranych przed dekadami przebojów? Poseł Piotr Liroy-Marzec składa projekt zmian, które w założeniu mają do tego doprowadzić.

wróć do artykułu
  • ~Polak mały, Orzeł Biały
    (2018-04-18 17:07)
    Tych pier......olonych polityków ******** na dobre. Jakim prawem takie matoły mają prawo decydować co będzie puszczane w radiu. Liroy to nieudacznik, ja jego muzyki nienawidzę a także całego hip hopu a on napewno chce żeby jego denna twórczość była częściej puszczana za co oczywiście on będzie kosił kasę z tantiemów. Nigdy nie uwierzę że te jego starania nie mają drugiego dna. Nikt nie ma prawa narzucać jakiemukolwiek medium co ma być puszczane na antenie oprócz treści które obrażają, znieważają kogokolwiek.
  • ~wwkkkkrw
    (2018-04-18 08:46)
    No i radio dopadło. Teraz nigdzie nie uciekniesz od tego dziadowskiego patol - hopu. Następny krok obowiązkowe tatuaże. I więcej narkotyków.
  • ~deliriusz
    (2018-04-17 23:09)
    Proponuję polski repertuar z lat mojego dzieciństwa: kapela Dzierżanowskiego, zespół mandolinistów Stanisława Stecia, Mazowsze a dla koneserów muzyka z kurnika lub coś podobnego. Poseł Scyzoryk nie słyszał, że muzyka dzieli się na dobrą i inną. Niech nasi artyści grają jak Angole a rozgłośnie będą ich puszczały, jak bywało w licznych wypadkach
  • ~Emil
    (2018-04-16 17:16)
    Prawica i komunizm to juz bylo.
  • ~Jose
    (2018-04-15 18:45)
    Polskiej muzyki z ostatnich 20 lat nie da się słuchać i żadna ustawa tego nie zmieni
  • ~bang
    (2018-04-14 16:39)
    Ustalać to sobie mogą, ale dla publicznych stacji. Od prywatnych firm niech się to kieleckie beztalencie trzyma z daleka!
  • ~Your brader
    (2018-04-14 09:17)
    Oszołomstwo chce zniczyć nadawców radiowych. Pozostanie tylko radio PIS, jako dotowana synekura dla swoich takich, jak Kaja Godek. Już teraz nie da się słuchać pisowskiej podróbki Radia Maryja.
  • ~K.
    (2018-04-14 01:47)
    Hmm, może to dośc podejrzane i niektórzy nazwą to komunizmem, uważając, że jesteśmy zmuszani to robienia czegoś wbrew nam. Cholera, dochodzę do wniosku, że to jest dobry pomysł bym pomóć rodzimym naszym Polskim wykonawcom, braciom, siostrom, kuzynom, kolegom czy kolżankom. W końcu jesteśmy polakami, tak czy nie?! A wielu jednak nadal uważa, że żyje w wolnym kraju uważając, że nie mamy przesytu zagranicą, nie wspomnę o gospodarce. Wiele się dzieje... a naszymi ulicami jeżdżą zagraniczni wykonawcy w radiu polskiego słuchacza. Na okrągło, rok w rok to samo. Sam próbuję przebić się przez ścianę zagranicy, która lepsza jest niż my. Taki mam teraz punkt widzenia, chcąc nadal z wielu powodów opuscić swój kraj, tylko gdzie...? i po co? skoro mogę zacząć robić żeby polepszyć sytuację i włączenie myślenia uważam jednak za bardzo stosowne, jaka burza oblega nasze granice. I o dziwo nie jestem narodowcem. Po prostu, chyba zaczynam otwierać oczy na to co się dzieje. Może czas zacząć, jak myślisz?
  • ~Slónzok
    (2018-04-13 20:27)
    A jak grajóm chopy po slónsku , to je to zagranica , abo krajowe ?.
  • ~A jeśli nie, to ...
    (2018-04-13 19:49)
    Scyzoryk nie świruj ! Może ogłosi, że będziemy słuchać tylko świra łysego Sławoświra, że jego babie znowu mała zarosła !
  • ~KAPITALIŚCI MILIONERZY PATOLOGIA
    (2018-04-13 19:44)
    ZA MAŁA KASA Z TANTIEM ?
  • ~Egon
    (2018-04-13 17:09)
    Już radia nadają tyle g... I reklamy że przeszedłem na Spotify, raczej wolał bym żeby ustawą nakazali zwiększenie udziału w audycjach ludzi z jakimś życiowym dorobkiem zamiast połgłówków I celebrytów.
  • ~Kazimierz Polak
    (2018-04-13 15:48)
    A taki był jeszcze niedawno wolnościowy... Tu, niby wolne konopie i tyle normalności, aż go prawie polubiłem, pomimo jakichś antykatolickich słówek. A tu masz, socjalizm i komuna wylazły spod rozdartej podszewki. Ale co się dziwić, od tego jest demokracja, żeby wszysktie żłoby i paśniki, w tym kołchoz dla artystów i pożal-się-Boże-artystów miały się jak najlepiej. Na szczęście, wolni ludzie nie muszą słuchać "radia". Na razie jest wiele innych możliwości, i oby chociaż tak zostało.
  • ~Gangsta
    (2018-04-13 15:41)
    Ja chcę Suchac tylko liroja. Kuwa kuwa kuwa kura kuwa kuwa mać!!!
  • ~Kazimierz Polak
    (2018-04-13 15:33)
    Czy to dotyczy także Radia Erewań?
  • ~Tosiek
    (2018-04-13 15:16)
    No to sobie dzieci posłuchają pięknych lirycznych przekleństw.
  • ~Elvis
    (2018-04-13 14:13)
    Super !!!! Nastepny krok to zakaz używania i sprzedawania zagranicznych samochodów. Tylko polskie pojazdy--- nie ma takich? , nie szkodzi cos na szybko się wyprodukuje a jak nie to , mogą być rowery i furmanki ...bedzie zdrowo.
  • ~Leszek
    (2018-04-13 13:04)
    Porażka! Tak więc nie będę słuchał radia!
  • ~Piotr Skarga
    (2018-04-13 13:01)
    Było już tak. W latach 50-60 ! Wraca komuna "kochana" A tańczyć będziemy tak jak |Kaczor zagra najlepiej oberka!
  • ~Aneta
    (2018-04-13 12:30)
    I bardzo dobrze mnie się ten pomysł podoba :)

Może zainteresować Cię też: