Martin Gore nie tylko skomponował muzykę, ale zajął się również produkcją materiału. Artysta rozpoczął prace zaraz po trasie koncertowej Depeche Mode "Delta Machine". Utwory powstały w prywatnym studiu Anglika w Santa Barbara.

Gore od dawna nosił się z zamiarem nagrania instrumentalnego albumu, niemalże odkąd zaczął komponować muzykę dla Depeche Mode. – Chciałem nadać muzyce bardzo elektroniczne brzmienie, niemalże filmowe rodem z science fiction – komentuje artysta. – Komponowanie to dla mnie absolutna konieczność. Chodzę do studia co najmniej 5 razy w tygodniu, zwłaszcza kiedy jakiś pomysł pojawi się w mojej głowie. Proces nagrania nowych utworów trwał krótko i sprawiło mi to ogromną przyjemność.

Zestaw promuje utwór "Europa Hymn", którego można posłuchać na SoundCloud. – Jako kompozytor mam świadomość mocy słów, zwłaszcza jeśli współgrają idealnie z melodią – dodaje Martin Gore. – Z drugiej strony muzyka niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i właśnie to chciałem uchwycić w moich utworach.

Martin Gore na solowym koncie ma EP-kę "Counterfeit" z 1989 roku oraz album "Counterfeit^2" z 2003 roku.