• ~Bader
    (2012-10-07 09:04)
    Artykuł ma służyć kitowaniu strony. Bo i czemu może służyć coś co można napisać o każdym zespole ludzi, niekoniecznie muzyków. Nie tak dawno czytałem opowieść studentki której kolega zjechał po schodach akademika na drzwiach od lodówki. Z pewnością to był John Lennon albo Jimi Hendrix, któż by inny? Muzycy czy piłkarze bawią sie z większym rozmachem ponieważ maja więcej pieniędzy niz większość zdunów czy rzeźbiarzy. Wyjątkiem są szewcy którzy pija jak to tylko oni potrafią. Z szewska pasją.
  • ~Po co nam takie badziewie -artykul.
    (2012-10-08 00:30)
    Tym bardziej , ze dwoch z nich juz nie zyje !
  • ~Warren
    (2012-10-08 15:44)
    Nigdy w życiu nie przestanę śpiewać piosenek The Beatles a on się pyta komu ma to służyć. Tragedia koniec świata.
  • ~Plotki i-ploteczki .........- plotkowanie ....
    (2012-10-05 08:12)
    Komu i czemu ten artykul ma sluzyc ! ?
  • ~tak tak
    (2012-10-05 10:17)
    To prawda, the Roling Stones to są chłopcy po elitarnych szkołach artystycznych w Londynie a the Beatles to chłopaki z rodzin robotniczych w Liverpoolu. Może dlatego szukali skrajności?
  • ~ale ale
    (2012-10-05 15:32)
    Beatlesi rzeczywiście nie byli tak "grzeczni" jak ich wizerunek, ale i tak o niebo "grzeczniejsi" od Stonesów:) Byli też bardziej wyrafinowani muzycznie i tekstowo. I zwyczajnie mądrzejsi. Porównajcie chocby wymowę beatlesowskiej "Revolution" ze "Street Fighting Man" Stonesów - dwa utwory powstałe mniej więcej w tym samym czasie i na ten sam temat. Fakt - byli z robotniczych dzielnic prowincjonalnego Liverpoolu i nigdy nie chodzili do elitarnych londyńskich szkół. Paul i George byli uczniami elitarnego państwowego liceum w Liverpoolu, które miało za zadanie wyławiać najinteligentniejsze dzieciaki w mieście, a John studiował na akademii sztuk pięknych. Pozostali nie zdązyli pójść na studia, bo ich porwał rock'n'roll :) A co do tekstu, to cytaty z "Antologii" nie są za dokładne... I rzeczywiście nie wiadomo, czemu to ma służyć.
  • ~i jeszcze jedno ale
    (2012-10-05 16:46)
    "Nie wiem, jak wami manipulowali, kupowali was i sprzedawali (...) Nie wiem, jak was ze sobą skłócili, zdemoralizowali was i przekręcili. NIkt was nie ostrzegł..."
    George Harrison/The Beatles "While My Guitar Gently Weeps" ("Podczas gdy moja gitara cicho płacze') 1968
    Do Hamburga trafili będąc jeszcze nastolatkami...
  • ~orzeszeq
    (2012-11-02 19:16)
    Mój stary po dzień dzisiejszy ich słucha - ja (76) mam na takim etapie duet Ulrich-Hetfield - Metallica... Nie wnikam w ykształcenie Stonesów,Beatlesów i Metalici - różne grupy kochają ich. The Beatles grali pięknie,The Rolling Stones też i Metallica także (do 1988,potem jakoś raz lepiej raz gorzej)
  • ~Ech 60-te lata
    (2012-12-18 13:17)
    W "Record Mirror" z lat 60-tych było m.innym zdjęcie Micka Jaggera z tak brudnymi paznokciami, ż nie szło na to patrzeć taki był niechlujny.
  • ~Jan Bohynski
    (2012-12-24 05:48)
    No satysfaction. JB