• ~['] ['] [']
    (2014-02-26 12:46)
    To wielka strata!
  • ~andrzejto
    (2014-02-26 13:01)
    Gigant... [*]
  • ~wigraszek
    (2014-02-26 18:59)
    Bóg z Tobą Paco!
  • ~Entre dos aguas
    (2014-02-26 15:03)
    Odszedł jeden z tych – nielicznie jeszcze żyjących – Bogów gitary klasycznej!
    Genialny mistrz tego instrumentu, genialny kompozytor, świetnie czujący się zarówno we flamenco, jak i w jazzie…
    Inny Bóg gitary – Eric Clapton – określił go jako "titanic figure in the world of flamenco guitar".
    Jakże niedawno, we wrześniu 2013, zmarł doskonały, o międzynarodowej sławie, polski gitarzysta, kompozytor – Jarosław Śmietana. Miał zaledwie 62 lata…
    Informacja o jego odejściu była w polskich mediach bardziej ukryta, niż dzisiaj w przypadku Paco de Lucia.
    Prawie nikt w mediach IIIRP nie poświęcił jemu (Śmietanie) obszernego komentarza, z wyjątkiem tygodnika Polityka (wielki szacunek!, chociaż to czasopismo jest daleko od moich politycznych sympatii), choć bezsprzecznie Jarosław Śmietana był na świecie milion razy lepszym „ambasadorem” Polski, niż dziesiątki bez żadnego talentu gwiazduniek, niż setki polskich polityków wszystkich formacji, których tak nachalnie lansuje się, bez opamiętania…
    W jakże opiniotwórczym – inteligenckim - środowisku artystów, polityków, dziennikarzy, mocarzy businessu USA, Kanady, Australii, UK, Francji, Japonii, RFN… itd… nazwiska Paco de Lucia, Jarosław Śmietana mówią dużo. A to środowisko ma – przecież - decydujący wpływ na "dzianie się " w świecie.
    Świat żegna Boga gitary. Hiszpania płacze.
    W Polsce nadal królują w mediach śmieciowe produkty śmieciowego rynku muzyki.
    Wielka szkoda!
  • ~wielka szkoda
    (2014-02-26 15:41)
    Bylem na jego koncertach dwukrotnie. W 1993 w Zabrzu i 2010 w Monachium.Jeden z najlepszych gitarzystow ktorzy nie tylko grali (cudze utwory) ale przedewszystkim komponowali.Jeden z najlepszych koncertow byl slynny "Friday Night in San Francisco" z 1980 roku.3 Giganta grali razem (wiekszosc "gwiazd" w tym i Clapton moga im tylko naskoczyc!). Wielka szkoda bo nie byl stary.
  • ~Henryk
    (2014-02-26 18:20)
    Żegnam wielkiego Paco,jestem gitarzystą klasycznym,jesstem w szoku dowiadując się, że Paco zmarł.Zaraz zapalam świecę,i będę grał utwory pożegnalne dla Paco.Bach,Gaspar Sanz
  • ~Barak
    (2014-02-26 19:06)
    Paco nie umarł, przeszedł do innego wymiaru a jego struny będą drgać w sercach zawsze...
  • ~krakus69
    (2014-02-26 20:53)
    To był wybitny gitarzysta. Wielka strata...
  • ~all.
    (2014-02-27 03:10)
    Odpoczywaj w Pokoju PACO (*) (*) (*)
  • ~winda
    (2014-02-27 23:17)
    Paco odszedł, ale muzyka została
  • ~Siroco
    (2014-02-28 06:27)
    Descanse en paz eterna, Paco.

Może zainteresować Cię też: