Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zespołu lub solisty, który w swej twórczości przekracza granice stylistyczne, buduje własną tożsamość artystyczną, inspirując się dokonaniami zespołów awangardy metalu, rocka i elektroniki, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki tzw. ciężkich brzmień, a jednocześnie prezentuje wysoki poziom wykonawczy.

Reklama

Nagrodą jest sfinansowanie sesji nagraniowej oraz występ podczas Asymmetry 2010 roku w roli supportu jednej z gwiazd festiwalu. W jury konkursowym zasiądą m.in. znani dziennikarze oraz muzycy. Termin składania zgłoszeń upływa 17 stycznia 2010.

Konkurs przebiega w trzech etapach. W pierwszym, spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, organizatorzy konkursu wybierają wykonawców, którzy przechodzą do następnego etapu i tym samym zostają zaprezentowane na stronie MySpace.com/asymmetrypl. W drugim etapie, wybór należy do internautów, którzy od 20 stycznia 2010 roku mogą głosować na swoich faworytów oddając maksymalnie jeden głos na jednego artystę/zespół. Pięciu finalistów wystąpi na scenie ODA Firlej. W tym ostatnim etapie konkursu jury wybierze najciekawszą prezentację, która uświetni festiwal Asymmetry.

Laureatem konkursu związanego z tegoroczną imprezą była formacja Tides From Nebula. Konkurs jest nieodłącznym elementem programu Asymmetry Festival.

Potwierdzonymi gwiazdami jego przyszłorocznej edycji są: Jesu, Electric Wizard, Mouth of the Architect, Esoteric, Year of No Light, Yakuza, Tesseract, Altar of Plagues, Time to Burn, Black Shape of Nexus, Comity, Khuda oraz Helen Money. Szczegółowe informacje o festiwalu znajdziecie na jego stronie www.asymmetryfestival.pl