The Quireboys przed kilkoma laty wznowili działalność. Wizyta w naszym kraju związana jest z promocją dwóch wydawnictw.

Reklama

Na początku listopada ukazał się akustyczny album zatytułowany "Halfpenny Dancer", zawierający nowe wersje ich najpopularniejszych utworów, którymi na przełomie lat 80. i 90. zawojowali listy przebojów, m.in. "King Of New York", "There She Goes Again", "Roses And Rings", a także kilka coverowych niespodzianek.

Tydzień później na rynek trafiła reedycja płyty "A Bit Of What You Fancy", która dwie dekady wcześniej przyniosła The Quireboys sławę i uznanie fanów na całym świecie. Na atrakcyjnie wydanym wznowieniu znalazło się 12 oryginalnych piosenek oraz dodatkowo 8 utworów demo poddanych obróbce cyfrowej w słynnych Abbey Road Studios.

David Cross był członkiem King Crimson w latach 70., w okresie wyznaczonym albumami "Larks' Tongues in Aspic" czy "Red". Po odejściu zaczął przewodzić własnemu zespołowi, a także udziela się w licznych projektach.


Bilety na występy: 99 złotych (przedsprzedaż do 23.12.09), 111 złotych (przedsprzedaż po 23.12.09), 130 złotych (w dniu koncertu). Sprzedaż za pośrednictwem sieci Eventim oraz w klubach.