Muzyka Pendulum łącząca w niezwykły sposób brzmienie syntetyczne z żywymi instrumentami jest doskonale przyjmowana na żywo.

Reklama

Kariera zespołu rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy to producenci muzyczni Rob Swire i Gareth McGrillen poznali DJ Paula ‘Elhorneta’. Dzięki spotkaniu twórców kojarzonych z punkiem i metalem i wielbiciela muzyki klubowej po trzech latach pracy nad wspólną płytą powstał pierwszy album Pendulum „Hold Your Colour”. Album zawiera takie hity jak „Tarantula” czy „Slam”.

Na fali sukcesu grupa realizuje w 2005 roku swój najbardziej znany masowej publiczności remix „Voodoo People” zespołu Prodigy (tutaj oryginał). Utwór zdobywa miejsce w brytyjskim prestiżowym zestawieniu singli TOP 20. Lata 2006 i 2007 przynoszą dwa kolejne wydawnictwa formacji - „Painkiller” we współpracy z Freestylers i „Blood Sugar”.

Drugi długogrający krążek „In Silco” umacnia pozycję formacji na brytyjskiej scenie muzycznej, goszcząc w zestawieniu hitów TOP 20.

W marcu 2010 roku światło dzienne ujrzy nowa, trzecia płyta formacji zatytułowana „Immersion”, do której materiał powstał podczas ostatniej, bardzo intensywnej trasy kapeli.

Szczegóły na temat biletów na warszawski set już wkrótce.