Album, który nie ma jeszcze tytułu ukaże się 27 kwietnia. Longplay powstał bez basisty, Chi Chenga, który miał poważny wypadek w listopadzie 2008 roku. Jego miejsce zajął Sergio Vega niegdyś związany z Quicksand.

Reklama

W roli producenta muzycy zatrudnili Nicka Raskulinecza, który współpracował z Foo Fighters, Rush czy Alice In Chains przy ich najnowszym krążku, "Black Gives Way To Blue".

"Naprawdę uważam, że to nasza najlepsza płyta - zapewnia frontman. - Dotąd moją ulubioną było "Around the Fur". Napisaliśmy ją i zarejestrowaliśmy w cztery miesiące. To był najszybciej, najłatwiej nagrany longplay w naszej karierze, na dodatek mieliśmy przy nim najwięcej zabawy. Nowy album ma tę samą wibrację".

Tym razem sesja trwała dwa miesiące i odbyła się w Los Angeles. Podstawą większości utworów były ostre, agresywne riffy, podobne do tych, które znalazły się na płycie "White Pony". Zarejestrowanego wcześniej z Chengiem materiału "Eros", za którego brzmienie odpowiadał Terry Date, muzycy postanowili na razie nie wydawać.

Dotychczasową dyskografię kapeli z Sacramento zamyka "Saturday Night Wrist" z października 2006 roku.