Jak dotąd gospodarzami Rock in Rio były Rio de Janeiro, Lisbona i Madryt. W swojej blisko 25-letniej historii festiwal doczekał się siedmiu edycji, podczas których wystąpiło 536 artystów, w tym takie legendy jak Queen, Faith No More, Carlos Santana, AC/DC, Metallica, Paul McCartney czy George Michael. W Polsce możemy się spodziewać gwiazd podobnego formatu.

Reklama

Organizatorzy wciąż negocjują warunki umowy, która zostanie podpisana najprawopodobniej na początku przyszłego roku. Realizacja imprezy dla Poznania oznacza inwestycję około 30 milionów złotych na niezbędną infrasrtukturę. Ale festiwal to także promocja dla miasta i spore zyski. "To wydarzenie nieporównywalne z żadną muzyczną imprezą, która dotąd odbywała się w Polsce. Budżet największego w tej chwili festiwalu Heineken Open’er to około 15 milionów złotych. Na organizację Rock in Rio otrzymamy 30-40 milionów euro, czyli około 120-160 milionów złotych" - mówi Łukasz Goździor, dyrektor biura promocji miasta. Poznańska edycja festiwalu powinna przyciągnąć co najmniej 150 tysięcy gości.

Jakich artystów możemy się spodziewać podczas pierwszej edycji Rock in Rio w Poznaniu, jeszcze nie wiadomo. Jak zapowiadają organizatorzy, impreza ma przypaść do gustu fanom różnych stylów muzycznych - od rocka po muzykę elektroniczną. Podczas czterech dni festiwalowych na trzech scenach ma wystąpić kilkunastu artystów.