Płyta "Machine Dreams" w sklepach dostępna będzie od początku lutego. Szwedzi pod przewodnictwem urodziwej Yukimi Nagano po mocno nu-jazzowym, imiennym debiucie, na nowym krążku pokazali inne oblicze - ciepłe klawiszowe brzmienia i miękkie basowe tony ustąpiły miejsca nieco chłodniejszym, bardziej nowoczesnym i syntetycznym barwom, całość zaś nabrała dodatkowego rytmicznego "kopa".

Reklama

"Tytuł mówi wszystko: w dzisiejszych czasach ludzie upodabniają się do maszyn, jednak wraz z rozwojem technologii także maszyny stają się coraz bardziej ludzkie - tłumaczy wokalistka. - To nieco pokręcony, ale piękny świat niczym z opowieści science fiction".

Artyści nie uciekają od jazzowych odniesień, w zestawie sporo jednak także wątków soulowych oraz popowych inspiracji z lat 80. od Tears For Fears przez produkcje Trevora Horne'a, Frankie Goes To Hollywood i Grace Jones po Prince'a.

Little Dragon zagrają w Polsce trzy koncerty w Poznaniu (12.02 - klub Eskulap), Warszawie (13.02 - klub Powiększenie - w ramach Warsoul Sessions) i Katowicach (14.02 - klub Hipnoza).