Inne
Reklama

Alesana, uważana za jedną z najważniejszych grup na scenie post-hardcore oraz screamo, będzie promować w Warszawie nowy krążek "The Emptiness", który ukaże się 26 stycznia. To pierwsza płyta w składzie z nowym gitarzystą (Jake Campbell). "The Emptiness" to także pierwszy concept album w karierze Alesany oparty na historii w całości wymyślonej przez muzyków. Zestaw promują single "To Be Scared By An Owl" oraz "The Thespian". "The Emptiness" to najbardziej kreatywna płyta Alesany, łącząca zabójcze melodie z niezwykłą głębią, którą udało się uzyskać między innymi dzięki współpracy z kwartetem smyczkowym.

Inne
Inne

A Skylit Drive to grupa nagrywająca, podobnie jak Alesana, dla prestiżowej wytwórni Fearless. W dorobku ma dwa albumy - "Wires And The Concept Of Breathing" (2008) oraz "Adelphia" (2009). Z Alesaną łączy ich nie tylko label, ale także udział Kita Waltera w pracach nad debiutanckim krążkiem. W 2009 roku formacja uczestniczyła w trasie Warped Tour. Na koncie ma także występy u boku Greeley Estates, August Burns Red, Sky Eats Airplane, This Or The Apocalypse, Escape The Fate, Chiodos czy Silverstein.

W stolicy zagra także Emarosa, post-hardcore'owa grupa założona w 2006 roku. Pierwszy krążek, "Relativity", ukazał się w 2008 roku i osiągnął sporą popularność, która pozwoliła na debiut na liście 200 najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych. Wokalistą Emarosy jest Jonny Craig, wcześniej wokalista Dance Gavin Dance. Jonny wniósł do zespołu inspiracje soulem, które w połączeniu z precyzyjnymi hardcore'owymi melodiami reszty muzyków stanowią nową jakość na alternatywnej scenie.

Kolejną kapelą, która pojawi się w Warszawie w ramach The Artery Foundation Tour jest Bury Tomorrow - brytyjska nadzieja metalcore'a, której debiutancki longplay "Portraits" (2009) wyprodukowany przez producentów Wellerhill (Johnny Truant, Gallows, Taking Back Sunday) narobił niemałe zamieszanie na alternatywnym rynku.


Bilety na imprezę można nabywać na stronach Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz Ticketonline.pl. Wejście kosztuje 50 złotych (65 złotych w dniu koncertu).