Zadebiutowali w 2004 roku albumem zatytułowanym po prostu "Kasabian". Krążek zyskał życzliwe przyjęcie krytyków muzycznych i publiczności. Z tej płyty pochodzą tak znakomite kawałki, jak "Club Foot", "Processed Beats", "L.S.F.".

Na drugiej płycie, "Empire", zespół zwolnił tempa, ale rockowego pazura nie stracił. W zeszłym roku udowodnił to zaskakująco dojrzałym i zróżnicowanym krążkiem "West Ryder Pauper Lunatic Asylum" (więcej o płycie >>). Płyta przez dwa tygodnie utrzymywała się na liście UK Top 40. Album otrzymał też nagrodę Q Magazine w kategorii "Najlepszy Album Roku".

Jak Kasabian brzmi na żywo, będą się mogli wkrótce przekonać polscy fani kapeli. Grupa wystąpi trzeciego dnia Open'era, w sobotę 3 lipca.


Przypomnijmy, że tegoroczny Heineken Open'er Festival potrwa od 1 do 4 lipca. Fanów czeka 100 wykonawców na 7 scenach, a także nowe pomysły i przestrzenie festiwalowe. Koncerty tradycyjnie odbędą się na lotnisku Babie Doły w Gdyni. 16 listopada ruszyła sprzedaż karnetów. Bilety w specjalnej, promocyjnej cenie można kupować jeszcze do 15 stycznia.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Gdyni wystąpili m.in. Kings of Leon, Arctic Monkeys, Placebo, The Prodigy, Faith No More, Moby, Duffy, Lily Allen, Basement Jaxx, Q-Tip czy Madness.