67. ceremonia wręczenia nagród przyznawanych przez zagranicznych dziennikarzy w Hollywood odbyła się 17 stycznia w Beverly Hills. Ceremonię poprowadził Ricky Gervais.

Obok Ryana Binghama i T Bone'a Burnetta o nagrodę w kategorii "najlepsza piosenka" ubiegali się: U2 ("Winter" z filmu "Bracia), James Horner, Simon Franglen i Kuk Harrell ("I See You" z obrazu "Avatar"), Paul McCartney ("I Want to Come Home" z "Wszyscy mają się dobrze") oraz Maury Yeston ("Cinema Italiano" z musicalu "Nine - Dziewięć").

Posłuchajcie zwycięskiej kompozycji:

p


Bohaterem obrazu "Crazy Heart", z którego pochodzi "The Weary Kind", jest Bad Blake (Jeff Bridges), muzyk country, który nie ma szczęścia w miłości i lubi zaglądać do kieliszka. Jego życie nabiera barw, gdy poznaje pewną interesującą dziennikarkę (Maggie Gyllenhaal). Bad staje się też mentorem dla młodego muzyka, Tommy'ego Sweeta (Colin Farrell).

O kreacji Jeffa Bridgesa (za którą zresztą aktor otrzymał statuetkę Złotego Globu w kategorii "najlepszy aktor w filmie dramatycznym") mówi się, że to rola na miarę Oscara. Czy kolekcję wyróżnień gwiazdora powiększy statuetka złotego rycerza, przekonamy się podczas 82. gali oscarowej, która odbędzie się 7 marca.CZYTAJ TAKŻE:

Laureaci Złotych Globów w kategoriach filmowych >>

Laureaci Złotych Globów w kategoriach telewizyjnych >>