Remont Opery Leśnej, która w ubiegłym roku ukończyła 100 lat, wkrótce ma ruszyć z kopyta. Miasto podpisało umowę ze zwycięzcą przetargu na odnowienie historycznego obiektu, który przed sezonem letnim 2011 roku ma się zmienić nie do poznania. Stulatka otrzyma nowe zadaszenie, zaplecze garderobiane i gastronomiczne. Zmodernizowana będzie widownia, która pomieści 6 tysięcy widzów (o dwa tysiące więcej niż dotychczas). Na remont czekają drogi dojazdowe, ewakuacyjne oraz ogrodzenie.

Pozostaje pytanie, gdzie w tym roku podzieją się goście i publiczność muzycznych festiwali? Przypomnijmy, że Opera Leśna gościła dotychczas nie tylko Sopot Festival, ale i polsatowskie TOPtrendy.

"Polsat zastanawia się nad urządzeniem TOPtrendów na terenie Hipodromu. Ponadto do dyspozycji mamy molo, gdzie kiedyś wystąpiła Bjork dla 15-tysięcznej widowni. Wkrótce będzie gotowa hala widowiskowa na granicy z Gdańskiem" - powiedział portalowi trojmiasto.pl wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek.

Nierozstrzygnięta pozostaje też kwestia organizatora imprezy, pomysłodawcą której był Władysław Szpilman. W ubiegłym roku stacji TVN skończył się pięcioletni kontrakt na prowadzenie Sopot Festivalu. Jak wynika z podanych przez portal trojmiasto.pl informacji wiele wskazuje, że impreza wróci pod skrzydła Telewizji Polskiej.

"TVN przywrócił konkurs na Bursztynowego Słowika, który okazał się sukcesem. Chcemy utrzymać konkurs, ale także sprawić, by festiwal był bardziej wartościowy i godny nowej, zmodernizowanej opery" - dodaje Fułek.