Po kilku latach twórczego kryzysu i różnych perturbacji prawno-personalnych amerykańscy deathmetalowcy pod przywództwem nieobliczalnego Glena Bentona znów pokazują ostre kły. Ich ostatni album "Till Death Do Us Part" został przyjęty przez fanów nad wyraz dobrze.

Problemy personalne nie omijały też w ostatnich latach grupy Vader, ale każdy kto miał okazję widzieć ostatnie sceniczne poczynania zespołu przyznaje, że nowy skład jest jednym z najsilniejszych w długiej historii Pancernej Dywizji. Peter i spółka niestrudzenie promują swe ostatnie dziecko - longplay "Necropolis".

Przed Vader na scenie pojawi się kolejny zespół, którego nikomu przedstawiać nie trzeba - holenderski Pestilence - ponad 16 lat milczenia, zaskakująca reaktywacja i kapitalny powrót z płytą "Resurrection Macabre".

Szwedzki Marduk to kolejna ekipa, która na scenie krakowskiego Studio promować będzie najnowszy longplay "Wormwood".

Z kolei fanów thrashu ucieszy z pewnością fakt, że udział w "United Titans Festival 2010" potwierdził filipińsko-amerykański Death Angel. Każdy kto widział ich choć raz na żywo jest świadomy faktu, że stać ich na bardzo dużo.

Więcej szczegółów niebawem.