Bilety na oba koncerty można kupować na stronach Eventim.pl, Ticketpro.pl oraz Ticketonline.pl. Wejściówki kosztują 89 złotych (99 złotych w dniu koncertu).


Jimmy Bowskill to 18-letni gitarzysta i wokalista, który pomimo młodego wieku ma na koncie trzy wydawnictwa i występy obok takich gwiazd, jak Deep Purple, Jeff Healey czy Garth Hudson.

Jego talent został odkryty, gdy jako 11-letni chłopiec grał na gitarze przed jednym z bluesowych klubów w Toronto. Od tego momentu stał się artystą regularnie supportującym gwiazdy występujące na scenie klubu. W krótkim czasie ukazało się też jego pierwsze wydawnictwo.

Nominacja do nagrody Juno za najlepszy bluesowy album (2005 rok) pozwoliła mu zaistnieć w szerszej świadomości fanów gitarowego grania. Koncertów Jimmy'ego można było posłuchać na wielu znaczących festiwalach, m.in. The Montreal International Jazz Festival, The Mont Tremblant Blues Festival czy Toronto's Downtown Jazz Festival.

Młody artysta to w opinii krytyków nie tylko cudowne dziecko, ale prawdziwy fenomen na światowej scenie bluesowej. W połowie lutego da się poznać polskiej publiczności.