LIVING COLOUR w Polsce

28 stycznia - Warszawa, klub Stodoła
29 stycznia - Kraków, klub StudioZa wyjątkowe brzmienie zespołu odpowiadają wokalista Corey Glover oraz gitarzysta Vernon Reid - uznawany za jednego z najwybitniejszych instrumentalistów rockowych. Reid jest również współzałożycielem Black Rock Coalition - organizacji mającej na celu zerwanie z marginalizowaniem czarnoskórych muzyków w świecie rocka i metalu, do której należy m.in. Lenny Kravitz.

Już pierwszy singiel „Cult of Personality” z debiutanckiej płyty „Vivid” przyniósł im spory sukces, m.in. nagrodę Grammy w kategorii „najlepszy utwór hardrockowy”. Do czasu pracy nad czwartym albumem wszystko szło doskonale (udział w pierwszej edycji rockowego festiwalu Lollapalooza, nagroda MTV, setki tysięcy sprzedanych płyt, single na listach Billboardu). Jednak w 1995 roku z powodu nieporozumień doszło do rozpadu grupy.

Na szczęście po sześciu latach kapela reaktywowała się - najpierw jedynie na koncerty, m.in. na tournée poświęcone Jimiemu Hendriksowi „Experience Hendrix Tribute Tour”. Zresztą w marcu 2010 również zagrają kilkanaście koncertów w ramach nowej odsłony tego tribute tour.

Na nowej trasie oprócz materiału ze znakomitego „The Chair in the Doorway” (magazyn „Rolling Stone” nazwał go "najbardziej dynamicznym albumem od czasu debiutu") Living Colour zagrają też swoje klasyki w stylu „Cult of Personality”, „Type” i „Leave It Alone”.