Wejściówki kosztują 80 zł w przedsprzedaży oraz 90 zł w dniu koncertu. Można je nabywać w poznańskich punktach: CIM, Rock Long Luck, Carton Shop oraz Gazeta Cafe. Dostępne są także w sprzedaży internetowej na stronach: bilety24.pl, ticketpro.pl, ticketonline.pl oraz eventim.pl.

Reklama

Przypomnijmy, że dzień przed poznańskim wystepem, tj. 8 kwietnia, formacja z Birmingham ma zagrać we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Szczegóły dotyczące wejściówek na ten koncert nie są jeszcze znane.


Editors, obok grupy Interpol, uważa się za najważniejszych współczesnych spadkobierców Joy Division. Dowodzona przez wokalistę Toma Smitha i gitarzystę Chrisa Urbanowicza - jego dziadkowie pochodzili z Polski - grupa uznawana jest też za jeden z najlepszych koncertowych zespołów na świecie.

Muzycy poznali się jeszcze na studiach. W 2005 grupa wydała debiutancką płytę "The Back Room", która sprzedała się w ponad 800 tys. egzemplarzy na całym świecie i była nominowana do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Dwa lata później ukazał się krążek "An End Has a Start",który zadebiutował na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Grupa promowała album m.in. na festiwalach Glastonbury oraz Pukkelpop. W 2009 roku muzycy zagrali także w Jarocinie.

W październiku ubiegłego roku ukazał się trzeci krążek w karierze formacji - "In This Light And On This Evening". Płyta już w pierwszym tygodniu na rynku zdobyła miano najlepiej sprzedającej się płyty w Wielkiej Brytanii. Z promującymi krążek koncertami zespół wpadł do Polski. Zagrał wtedy w Warszawie i Krakowie.