Inne
Reklama

Depeche Mode miał się pojawić w Polsce w maju ubiegłego roku, ale ze względu na chorobę Dave'a Gahana odwołano wówczas koncert zaplanowany na warszawskim Stadionie Gwardii.

Teraz zespół zagra w naszym kraju dwa razy - we środę i czwartek, 10 i 11 lutego. Godzinowa rozpiska występów wygląda następująco:

- godz. 18:00 - otwarcie bram

- godz. 19:30 - 20:15 - support (zespół Nitzer Ebb)

- godz. 21:00 - 23:00 - Depeche Mode


Koncerty promujące krążek "Sounds of the Universe" odbędą się w nowej hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena w Łodzi, która może pomieścić około13 tys. widzów. Jak informują na swojej oficjalnej stronie internetowej organizatorzy, wszystkie bilety na oba koncerty zostały wyprzedane.


pCzytaj dalej - specjalny pociąg na Depeche Mode >>Reklama

Ze względu na duże zainteresowanie występem zespołu PKP Intercity uruchamia specjalne połączenie między Łodzią a Warszawą (szczegóły pod tym adresem). W środę i czwartek pociąg dowiezie fanów zespołu na dworzec Łódź Kaliska, skąd do Atlas Areny będą mieli kilkaset metrów i odwiezie ich do stolicy po zakończeniu koncertu.

Wszelkie niezbędne informacje dla wybierających się do Łodzi (dojazd, bilety, noclegi, afterparty) zebrano na stronie koncerty.depechemode.pl.ReklamaCzytaj dalej - niespodzianki fanów dla zespołu >>Obydwa łódzkie występy zespołu zapowiadają się niezwykle interesująco także ze względu na szereg niespodzianek, jakie najgorliwsi wielbiciele zaplanowali dla swoich ulubieńców.

Wspólnie odśpiewanymi przebojami Depeszów m.in. "Enjoy the Silence" i setkami baloników Polacy chcą znowu pokazać światu, że takiej publiczności, jak u nas, gdzie indziej ze świecą szukać (szczegóły koncertowych niespodzianek TUTAJ).


Początki formacji, dźwięki muzyki której 10 i 11 lutego wypełnią łódzka Arenę, sięgają roku 1976. Wówczas to klawiszowcy Vince Clarke i Andrew Fletcher założyli grupę No Romance In China, przyjmując następnie do swojego składu gitarzystę Martina Gore'a.

W 1980 r. do grupy dołączył wokalista Dave Gahan, a zespół zmienił nazwę na Composition Of Sound. Kilka miesięcy później zespół występował już jako Depeche Mode - tę nazwę muzycy zapożyczyli od francuskiego magazynu poświęconemu modzie. Rok później ukazał się debiutancki album zespołu - "Speak And Spell". Obecnie w skład DM wchodzą Dave Gahan, Martin Gore i Andrew Fletcher.

Karierę zespół rozpoczął po wydaniu płyt "Black Celebration" (1986) i "Music For The Masses" (1987). W 1990 r. grupa nagrała dwa emitowane do dziś przez stacje radiowe i telewizyjne hity - "Personal Jesus" i "Enjoy The Silence" (znalazły się one na krążku "Violator").