Media
Reklama

Gorillaz Sound System to projekt multimedialny będący dopełnieniem koncepcji założonej przez Damona Albarna i Jamiego Hewletta, rysunkowej grupy Gorillaz. Z połączenia ich talentów powstał niezwykły wirtualny zespół, wokół którego artyści stworzyli własny świat muzyczny i graficzny. Oficjalnymi członkami Gorillaz są: wokalista 2D, basista Murdoc Niccals, gitarzystka Noodle i perkusista Russel Hobbs.

Jak głosi oficjalna biografia: "Dawno, dawno temu na Ziemi rządziła produkowana taśmowo muzyka pop i panował całkowity chaos. Z chaosu wynurzyli się Gorillaz - czwórka niezmordowanych bohaterów, których jedynym celem jest uratowanie wszystkich mieszkańców planety. Zaraz za nimi, niosąc torby z płytami i słuchawki pojawili się Gorillaz Sound System - jedyna ekipa, która potrafi rozkręcić dobrą imprezę łącząc muzykę i wizualizacje".

Obecnie działania 2D, Murdoca, Noodle i Russela wspiera Gorillaz Sound System w składzie: DJ Kofi (mistrz miksów audiowizualnych), Roland (188 cm wzrostu, oczy niebieskie, pierwsza praca - sprzątacz toalet), Remi Kabaka (urodzony w chińskim Roku Szczura, trener głosu Russela) oraz Pauli Stan Mck (prymus, właściciel funkowej fryzury, a przy okazji znakomity perkusista). Zwykle mroczny Murdoc z ożywieniem mówi: „Jedyną rzeczą, która może rozbawić moich amigos oprócz mnie samego to Gorillaz Sound System. Wierzę im i w moim odczuciu to trochę tak, jak w przypadku papieża dającego błogosławieństwo swojej parafii. Tak czy inaczej, ja nie mógłbym grać, bo z moimi długimi paznokciami nie jestem w stanie wyjmować płyt z opakowań.”


The Hives to najpopularniejszy przedstawiciel szwedzkiej sceny rockowej. Wokalista Pelle Almqvist to prawdziwy wulkan energii - podczas występów bez chwili wytchnienia przemierza scenę, znakomicie komunikując się z publicznością i zagrzewając ją do zabawy.

Zespół zadebiutowali w 1997 roku albumem "Barely Legal". W 2000 roku wyszedł drugi album studyjny "Veni Vidi Vicious" zawierający najbardziej znany hit grupy - "Hate To Say I Told You So". Niezwykły potencjał zespołu został doceniony na Wyspach Brytyjskich rok później, gdy ukazała się płyta "Your New Favourite Band".

Dzięki znakomitym występom i swojemu charakterowi, również przejawiającemu się sposobie bycia i ubierania się, The Hives zdobyli popularność w Stanach Zjednoczonych, gdzie świetnie wpisują się w nurt post-punkowego graniau. Obecnie zespół pracuje nad kolejnym albumem studyjnym, który ma się ukazać przed tegoroczną edycją Open'er Festival.


Czterodniowy Heineken Open'er Festival zorganizowany zostanie w dniach 1-4 lipca 2010 roku. Fanów dobrej muzyki czeka 100 wykonawców na 7 scenach, a także nowe pomysły i przestrzenie festiwalowe. Koncerty tradycyjnie odbędą się na lotnisku Babie Doły w Gdyni.

Potwierdzeni artyści tegorocznej edycji imprezy to: Pearl Jam,Kasabian oraz formacje Tinariwen i Mando Diao.


Ceny karnetów:

- karnet 3-dniowy (2, 3, 4 lipca) - 290 PLN
- karnet 3-dniowy z polem namiotowym (2, 3, 4 lipca) - 330 PLN
- karnet 4-dniowy (1, 2, 3, 4 lipca) - 350 PLN
- karnet 4-dniowy z polem namiotowym (1, 2, 3, 4 lipca) - 390 PLN


Bilety jednodniowe - 155 PLN