To 25-letni Marcin Mroziński, aktor, piosenkarz i prezenter. Do tej pory karierę robił na deskach teatru, m.in. grając wicehrabiego Raoula de Chagny w spektaklu "Upiór w operze" w stołecznym teatrze Roma.

Reklama

Podkładał także głos w kilku filmach, a co baczniejsi widzowie teleturnieju "Jaka to melodia?" pamiętają go z piosenek wyśpiewywanych pomiędzy kolejnymi pytaniami do zawodników.

Mroziński dopiero szykuje się do wydania pierwszego solowego albumu. Na 55. konkurs Eurowizji pojedzie z piosenką "Legenda".

Mroziński głosami widzów pokonał dziewięcioro konkurentów, m.in. Iwonę Węgrowską i zespół Leszcze.

p

"Dziękuję za każdy oddany na mnie głos - mówił szczęśliwy Mroziński. - W Oslo obiecuję dać z siebie wszystko".

Finał krajowych eliminacji poprowadzili prezenterka TVP Aleksandra Rosiak i dziennikarz muzyczny Artur Orzech. Gwiazdami specjalnymi tegorocznych eliminacji byli nasi dawni reprezentanci: Edyta Górniak (piosenkarka wykonała utwory: "Jestem kobietą", eurowizyjne "To nie ja" i "To nie tak, jak myślisz") oraz Mieczysław Szcześniak (wokalista zaprezentował swoją najnowszą piosenkę "Rzeczy zmieniają się" oraz eurowizyjne "Przytul mnie mocno").

Międzynarodowe półfinały 55. Konkursu Piosenki Eurowizji Oslo 2010 odbędą się w dniach 25 oraz 27 maja i zostaną uwieńczone finałem 29 maja.