LAMB OF GOD w Polsce
25 maja, Warszawa, klub Progresja
Bilety: 85/95 złotych (przedsprzedaż/w dniu koncertu)


Zespół, w którego składzie znajdują się: wokalista Randy Blythe, gitarzyści Mark Morton i Willie Adler, basista John Campbell oraz perkusista Chris Adler, ma już na koncie ponad 3 miliony sprzedanych płyt. Grupa powstała w 1994 roku w Richmond i wydała 6 płyt studyjnych, jeden album koncertowy oraz 3 krążki DVD.

Zaczynali działalność jako grupa instrumentalna pod nazwą Burn The Priest, co zmieniło się w 1995 roku, kiedy szeregi zasilił wokalista Randy Blythe. Grupa zadebiutowała w 1999 roku longplayem "Burn The Priest", po wydaniu którego z zespołem rozstał się dotychczasowy gitarzysta - Abe Spear, a sama formacja przemianowała się na Lamb Of God.

Rok później ukazał się kolejny krążek w dorobku bandu - "New American Gospel", który przez krytyków muzycznych postawiony został w jednym rzędzie z dokonaniami Pantery, jednak prawdziwy sukces przyszedł po wydaniu dwóch kolejnych wydawnictw - "As the Palaces Burn" (2003) i "Ashes Of The Wake" (2004), kiedy zespół uznany został za lidera nurtu muzycznego, określanego jako New Wave of American Heavy Metal.

W 2006 roku premierę miał krążek "Sacrament", za który grupa została nominowana do Grammy. W 2008 roku roku ukazało się podwójne DVD Lamb of God - "Walk With Me In Hell", które dokumentowało dwuletnią trasę kwintetu po premierze ostatniego studyjnego dzieła - "Sacrament". Natomiast w lutym 2009 premierę miał najnowszy krążek - "Wrath". Nad produkcją materiału czuwał Josh Wilbur, natomiast całość promował utwór "Set To Fail”. Album uznany został za najlepszy w dorobku Amerykanów i zyskał rewelacyjne recenzje nie tylko w zachodnich, ale i w polskich mediach.