PAT METHENY w Polsce

28 lutego - Wrocław, Hala Stulecia, godz. 19:00
1 marca - Warszawa, Sala Kongresowa, godz. 20:00
Zwrotem orchestrionics określam metodę występu solo na scenie, gdy używam instrumentów akustycznych i elektroakustycznych, które mechanicznie kontrolowane są dzięki użyciu najnowszych technologii. Już na wiosnę 2010 ukaże się płyta solowa, na której jestem jedynym żywym muzykiem. Dzięki niej mam nadzieję uda mi się przemianować termin solo - tak o najnowszym projekcie mówił Metheny w jednym z wywiadów.

Reklama

Jego pierwszym instrumentem była waltornia, ale już jako nastolatek zainteresował się grą na gitarze. Pierwszą płytę studyjną zarejestrował w wieku 22 lat. Od tamtej pory, w czasie niemal 40-letniej kariery, nagrał kilka płyt solowych, kilkanaście z Pat Metheny Group i kilkadziesiąt z innymi artystami, wśród których znaleźli się, m.in. Joni Mitchell, Herbie Hancock, Gary Burton, Chick Corea, Dave Holland, Steve Reich i Lee Konitz. Jest laureatem 17 nagród Grammy. W Polsce współpracowała z nim Anna Maria Jopek.

Dyskografię Metheny’ego zamyka płyta "Day Trip" nagrana w 2008 roku z Antonio Sanchezem i Christianem McBride’em oraz jej koncertowa wersja "Tokyo Day Trip".