Prace nad dziełem trwały około 18 miesięcy. Dusk wspomina, że przygotowanie zrobiło z niego na chwilę neurotyka. Zanim dokonał ostatecznego wyboru, wraz ze współpracownikami przesłuchał około 1700 utworów. Źródłem wiedzy i natchnienia był dla niego... internet, na którym wyrósł.

Reklama

Nowych utworów poszukiwał na listach przebojów i w serwisie YouTube. Stylem pracy przygotowanie tego albumu przypomina początki przemysłu fonograficznego, kiedy to muzycy słuchali się nawzajem, nagrywali cudze utwory, licząc, że ich interpretacja będzie lepsza. Dzięki temu na płycie słychać inspiracje wieloma nurtami czy stylami gry.

W jednej z wypowiedzi artysty pojawiło się porównanie do baru, z którego można wziąć, dokładnie to, czego się chce. Ostateczne brzmienie albumu nadali mu Ron LoPata oraz Terry Sawchuck, z którymi współpracował przy realizacji poprzednich wydawnictw.


Ostatnie wejściówki na polski koncert artysty w cenie 80 złotych (miejsca stojące) i 130 złotych (miejsca siedzące) można nabywać w poznańskich punktach: CIM, Gazeta Cafe, Fripp Shop, Rock Long Luck, Kasa Zamku, a także na stronach internetowych: Bilety24.pl, Ticketpro.pl, Ticketonline.pl oraz Eventim.pl.