Jak poinformowali organizatorzy koncertów, nowy album Agi Zaryan ukaże się pod szyldem słynnej amerykańskiej wytwórni fonograficznej Blue Note Records. Po raz pierwszy w historii wytwórnia wyda płytę polskiego artysty. "Tym samym Aga Zaryan dołączy do takich postaci jak Nina Simone, John Coltrane, Chick Corea, Bobby McFerrin czy Norah Jones" - podkreślają.

"Looking, Walking, Being" jest autorskim albumem z tekstami piosenek Agi Zaryan i wierszami amerykańskiej poetki Denise Levertov. To współczesna muzyka, która czerpie z tradycji jazzu, ale nie tylko. "Miałam już trochę dosyć standardów jazzowych, ballad czy delikatnych kołysanek. Tym razem nagraliśmy dwanaście utworów, w których słychać wpływy bossa novy, samby, afrojazzu a nawet rocka. Ale, co dla mnie najważniejsze, to całkowicie autorski charakter albumu: od tekstów, przez muzykę po graficzne opracowanie albumu" - mówi Aga Zaryan.

"Bardzo ważne są dla mnie teksty. W nich zamykam swoje doświadczenie kobiety, trzydziestolatki, ale też wspomnienia z dzieciństwa w Anglii, jak np <Cherry Tree Avenue> czy pierwsze próby bilansów życiowych, jak w <What is This Thing Called Happiness>" - mówi Zaryan.

Utwory napisane i nagrane są w języku angielskim. "Jako małe dziecko mieszkałam w Anglii, język angielski jest niemal moim pierwszym językiem, posługuję się nim swobodnie. Nagrywam w nim, ponieważ mam swoje <zagraniczne> plany. To się już zresztą sprawdziło, kiedy płytę przesłuchiwano w Blue Note" - mówi wokalistka.

Muzykę do nagranych na płycie utworów skomponowali: Michał Tokaj, Larry Koonse, David Dorużka i Zbigniew Wegehaupt. Album został nagrany w studiach w Warszawie oraz w Los Angeles. W sesjach brali udział muzycy: Michał Tokaj - fortepian, Michał Barański - kontrabas, Łukasz Żyta - perkusja, David Dorużka - gitary, i amerykański perkusjonista Munyungo Jackson.

Wydanie płyty "Looking, Walking, Being" będzie wspierać wiosenna trasa koncertowa, na którą zaproszeni zostali Munyungo Jackson, znany m.in. ze współpracy z Milesem Davisem, Stingiem, Stevie Wonderem oraz czeski gitarzysta David Dorużka. Podczas tournee, które trwać będzie od 17 do 31 marca, wokalistka odwiedzi dziesięć miast: Dąbrowę Górniczą, Kraków, Białystok, Poznań, Warszawę, Bielsko-Białą, Sopot, Szczecin, Wrocław i Łódź.

Aga Zaryan (Agnieszka Skrzypek) obecna jest na muzycznej scenie od blisko dwunastu lat. Dotąd wydała płyty: "Picking Up The Pieces"(2006); "My Lullaby" (2002/2007); "Umiera piękno" (2007); "Live at Palladium" (2008). Jest laureatką nagrody Fryderyka 2008; laureatką nagrody Programu Trzeciego Polskiego Radia - Mateusz 2007;, trzykrotnie zwyciężyła w plebiscycie na najlepszą wokalistkę roku magazynu "Jazz Forum".