Grupa prowadzona przez Marka Piekarczyka jest nierozerwalnie związana z historią jarocińskiego festiwalu, więc nie mogło jej zabraknąć na jubileuszowej edycji. To tu w roku 1981 na dobre rozpoczęła się kariera zespołu, który został wówczas laureatem konkursu. TSA w Jarocinie świętowało swoje pięciolecie podczas pamiętnego koncertu w 1986 roku, tu także odbyły się obchody dziesięciolecia kapeli w 1991 roku. TSA nie zabrakło także podczas "Jarocin PRL Festiwal" w 2005 roku.

W tym roku formacja Marka Piekarczyka triumfalnie wróci do Jarocina, by zagrać specjalny, przekrojowy koncert składający się z piosenek z repertuaru z całej wieloletniej kariery zespołu - to będzie niesamowita lekcja historii polskiego rocka dla młodych fanów Jarocina i niezwykła, sentymentalna podróż dla stałych bywalców festiwalu.

Coma z kolei to bez wątpienie jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych XXI wieku. Ma na koncie trzy doskonale przyjęte płyty - "Pierwsze wyjście z mroku" (2004), "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" (2006) oraz "Hipertrofia" (2008) oraz wiele wyróżnień. Żywiołem Comy są jednak przede wszystkim popisy na żywo, czego dowodem bez wątpienia będzie koncert w Jarocinie.

Lao Che od momentu wydania albumu "Powstanie Warszawskie" uznawana jest za jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. "Powstanie" z 2005 roku było drugim krążkiem Lao Che (debiut "Gusła" ukazał się w 2002 roku). Klasę i formę kapeli potwierdził krążek "Gospel" z 2008 roku. Na początku 2010 ukazał się czwarty, bardzo wyczekiwany longplay formacji zatytułowany "Prąd stały/Prąd zmienny". Krytycy tym razem chwalą Lao Che za urozmaicenie muzyki elektroniką.

Przypomnijmy, że pierwszym zespołem, który potwierdził udział w tegorocznym festiwalu jest formacja Gossip kierowana przez Beth Ditto. Karnety na Jarocin 2010 kosztują 99 złotych do 30 czerwca oraz 120 złotych od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 69 złotych do 30 czerwca oraz 90 złotych od 1 lipca. Można je nabywać za pośrednictwem stron Eventim.pl, Ticketpro.pl, Ticketonline.pl. Wkrótce do sprzedaży trafią bilety oraz karnety kolekcjonerskie, które będzie można kupić na stronie Patefon.pl, Shortcut.pl, w poznańskich punktach Centrum Informacji Miejskiej oraz Rock Long Luck oraz w Jarocińskim Ośrodku Kultury.