Gitarzysta urodzony w 1970 rok w Bakersfield (Kalifornia) zasłynął z dokonań z multiplatynową legendą metalowego brzmienia - grupą Korn. Jako współzałożyciel i gitarzysta formacji stworzył charakterystyczne brzmienie zespołu i wytyczył ścieżki nu-metalowym formacjom.

Po wydaniu "Take A Look In The Mirror" (2003), czyli po trzynastu latach współtworzenia Korn, muzyk postanowił odejść z zespołu. Solową karierę zapoczątkował wydanym w 2008 roku albumem "Save Me From Myself". Odkąd Welch zaczął działać solo, oprócz grą na gitarze, zajął się także wokalami. Na resztę jego zespołu składają się gitarzyści Scott Von Heldt i Ralph Patlan, basista Michael Valentine, klawiszowiec i programista Brian Ruedy oraz perkusista Dan Johnson.

Na 2010 rok zaplanowano drugą solową płytę gitarzysty. Zespół Heada aktualnie kończy nagrywanie materiału w studiu w Nashville pod okiem nominowanego do nagrody Grammy producenta Roba Gravesa. Szczegóły dzieła nie są jeszcze znane. Bilety do nabycia za pośrednictwem: Metalopolis.pl, Ticketpro.pl, ebilet.pl, Ticketonline.pl, Ticketportal.pl, Kupbilet.pl, Eventim.pl i Bileteria.pl.