Grace Jones

Grace Jones jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyrazistych, najbardziej kontrowersyjnych i najbardziej rozpoznawalnych postaci świata rozrywki. Urodzona na Jamajce niezwykłej urody wokalistka, modelka i aktorka jest aktywna artystycznie od lat 70-tych, nadal zadziwiając swoim wizerunkiem kolejne pokolenia odbiorców jej sztuki.

Okładki jej płyt niejednokrotnie były doceniana za kunszt wykonania artystycznego, a o niej samej mówi się, że była muzą Andy'ego Warhola. Charakterystyczny androgyniczny styl Grace Jones i jej piosenki rozsławiły ją na całym świecie. W 2008 roku ukazał się jej ostatni album "Hurricane" nagrany po 19 latach przerwy. Grace nie miała jednak problemów z powrotem na scenę i znów urzeka. Właśnie trafia się niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć i zobaczyć ją na żywo.

Yeasayer

Yeasayer to niewątpliwie objawienie ostatnich kilkunastu miesięcy. Właśnie ukazał się drugi album kwartetu pt. "Odd Blood". Magazyn Clash nazwał go "popowym albumem, który każdy powinien puszczać bardzo głośno i być z tego dumnym", a Rolling Stone uznał ich za "pionierów sceny, która odmawia jednoznacznej deklaracji, czy wybrać eksperymentalne przygody, czy czystą popową przyjemność".

Zespół charakteryzuje niezwykła energia sceniczna, która rozlewa się także na publiczność, oraz bardzo sumienne granie na żywo niejednokrotnie dość skomplikowanej muzyki, co można obejrzeć w filmiku poniżej.

Regina Spektor

Jak sama o sobie mówi, jest urodzoną w Moskwie dziewczyną z Bronksu, która pisze piosenki na fortepian, głos, perkusję i gitarę. Klasycznie wykształcona pianistka, zainspirowana twórczością Joni Mitchell, Boba Dylana, Toma Waitsa oraz tradycją rosyjską i żydowską dzięki swoim kompozycjom i intrygującej barwie głosu szybko zyskała uznanie na nowojorskiej scenie muzycznej. Sukces zdobyty w jednej z muzycznych stolic zwrócił uwagę całego świata na talent młodej wokalistki.

p