"Jack White jest dla Open'era z wielu powodów artystą szczególnym" - czytamy w komunikacie organizatorów. "Ten jeden z najważniejszych, najbardziej kreatywnych i wpływowych współczesnych muzyków pojawia się u nas z każdym swoim kolejnym ważnym muzycznie projektem w ważnych dla tego festiwalu momentach. Tak było z The White Stripes, The Raconteurs i tak będzie z kolejnym headlinerem Open'era - The Dead Weather.

Reklama

Przez wiele miesięcy oficjalna informacja głosiła, że The Dead Weather nie wystąpi tego lata w Europie. Ale byłem przekonany, że Jack White nie odmówi sobie tego, co jest jego żywiołem - prezentacji wielotysięcznej festiwalowej publiczności swoich nowych muzycznych fascynacji. I warto było poczekać, aż do maja - The Dead Weather na głównej scenie Open'era.

A do tego: na zamknięcie festiwalu radość i zabawa z mistrzem tanecznych brzmień - Fatboy Slim, nadzieja z Wysp - Wild Beasts oraz niesamowita energia i prawda z RPA - Die Antwoord.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2010 roku. Oficjalnie udział w imprezie potwierdzili m. in. Pearl Jam, Kasabian, Tinariwen, Mando Diao, Gorillaz Sound System, Grace Jones, The Hives, Ben Harper, Klaxons, Matisyahu, Nas & Damian Marley, Tricky, Empire of the Sun, Groove Armada, Kings of Convenience, Skunk Anansie i Cypress Hill.

Ceny karnetów przedstawiają się następująco:

Karnet 3 dni (2,3,4 lipca) - 290 złotych

Karnet 4 dni (1,2,3,4 lipca) - 350 złotych

Ceny karnetów z polem namiotowym:

Karnet 3 dni z polem ( 2,3,4 lipca) - 330 złotych

Karnet 4 dni z polem ( 1,2,3,4 lipca) - 390 złotych

Ceny biletów jednodniowych:1 lipca - 155 złotych

2 lipca - 155 złotych

3 lipca - 155 złotych

4 lipca - 155 złotych