"Wczoraj straciliśmy naszego brata i świat wydaje się teraz mniejszy" - powiedział wokalista, Corey Taylor. "Miał wielkie serce i wielką duszą. Był wszystkim, co było wspaniałe w tym zespole. Jedyne słowo, które może oddać charakter Paula Graya to miłość. Wszystko, co robił, robił dla innych, bez względu na to, czy cię znał, czy nie. I to nam po nim pozostało. Jego ogromna miłość. Każda cząstka mego serca będzie za nim tęsknić. Podobnie jak wszyscy tu zgromadzeni i każdy, kto go znał. Był z nas najlepszy. Tęsknimy za Tobą, Paul. Tęsknimy bardzo."

Krótkie oświadczenia wystosowali także inni muzycy oraz obecna na konferencji wdowa po artyście, Brenna. Zapis całej konferencji można obejrzeć poniżej.

p

Ciało Graya znaleziono w hotelu TownePlace Suite w Urbandale, w stanie Iowa. Autopsja nie wykazała przyczyny zgonu. Na miejscu nie znaleziono śladów zbrodni, policja prowadzi jednak śledztwo w sprawie i czeka obecnie na wyniki badań toksykologicznych. Dyskografię Slipknot zamyka album "All Hope Is Gone" z sierpnia 2008 roku. Paul Gray znany był w zespole jako numer 2 lub "The Pig".