"Chcemy uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce w ubiegłych latach, kiedy tyle osób chciało pojechać na festiwal pociągiem, że nie wszyscy mogli się zmieścić" - powiedział rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. Dodał, że według szacunków, w tegorocznej edycji festiwalu może wziąć udział nawet 100 tys. osób.

Festiwal Open'er odbędzie się od 1 do 4 lipca w Gdyni.

Bilety na dodatkowe pociągi można kupić tylko przez internet; do każdego z nich jest przypisana bezpłatna rezerwacja miejsc. "Dzięki temu każdy, kto kupi bilet, będzie miał gwarancję, że będzie miał miejsce siedzące" - powiedział rzecznik. "Przygotujemy też pule miejsc dla tych, którzy zdecydują się jechać w ostatniej chwili, ale będzie ich niewiele, po kilkanaście na pociąg" - dodał.

Pociąg z Bielska-Białej, Katowic i Krakowa wyruszy w środę 30 czerwca po południu, z Wrocławia i Poznania w czwartek 1 lipca rano, a z Warszawy w czwartek 1 lipca nocą oraz w piątek 2 lipca rano. Powroty zaplanowano na poniedziałek 5 lipca. Bilety normalne na pociągi z Warszawy i Poznania będą kosztować 59 zł, a z pozostałych miast 89 zł. Ze zniżką studencką - odpowiednio 37,17 zł i 56,07 zł.

Oprócz pociągów dodatkowych, do Gdyni będą kursować także pociągi rozkładowe.