Koncert włoskiego kompozytora uświetni obchody 750-lecia Krakowa. W programie koncertu znajdzie się kantata "Pieśń o Bogu ukrytym" do słów Karola Wojtyły. Napisane w hołdzie Janowi Pawłowi II dzieło oparte na jego poezji i homiliach. Światowa premiera kompozycji odbyła się na początku marca w rzymskim Auditorium Conciliazione. Artysta dyrygował wtedy orkiestrą Roma Sinfonietta i dwoma chórami.
Z tym samym składem Morricone wystąpi w Polsce. Na koncercie pojawi się także znakomity baryton Roberto Abbondanza. Drugą część krakowskiego koncertu wypełnią największe przeboje - m.in. z filmów: "Misja", "Nietykalni", "Człowiek legenda" oraz "Ofiary wojny".
79-letni kompozytor, który w tym roku otrzymał honorowego Oscara za całokształt twórczości, należy do najwybitniejszych twórców muzyki filmowej. Wielką popularność przyniosły mu zwłaszcza ścieżki dźwiękowe, które stworzył na potrzeby spaghettiwesternów Sergia Leone (m.in. "Za garść dolarów", "Dobry, zły i brzydki"). Pięciokrotnie był nominowany do Nagrody Akademii (za muzykę do filmów "Dni niebios", "Bugsy", "Misja", "Nietykalni" oraz "Malena") jest również laureatem wielu innych nagród, m.in. Złotego Globu i Grammy.
Na Rynku Głównym w Krakowie 7 czerwca wraz z symfoniczną orkiestrą z Rzymu wystąpi mistrz muzyki filmowej - Ennio Morricone.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama
Reklama