Dziennik Gazeta Prawana logo

Możesz kupić ostatni fortepian Lennona

13 października 2007, 15:19
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Grał na nim kilka godzin przed śmiercią. Teraz może go kupić każdy, kto dysponuje odpowiednią ilością gotówki. Fortepian Johna Lennona. Cena wywoławcza została ustalona na 375 tys. dolarów (ok. 1 mln 125 tys. zł).

Fortepian należał do nie istniejącego już nowojorskiego studia nagraniowego Record Plant, z którego Lennon korzystał do komponowania i nagrywania nowych piosenek. Po raz ostatni współzałożyciel zespołu The Beatles, grał na nim 8 grudnia 1980 roku. Tego samego dnia zginął przed swoim domem. Zastrzelił go Mark David Chapman.

W tej chwili właścicielem cennego instrumentu jest towarzystwo Moments in Time.

Ale to nie jedyny fortepian, na którym grał Lennon. W 2000 roku brytyjski piosenkarz George Michale kupił za 1,4 mln funtów (ok. 7 mln zł)instrument, na którym Lennon skomponował swój słynny przebój "Imagine".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj