Z tysięcy zgłoszeń Susan postanowiła wybrać Amber Stassi, sanitariuszkę ze Stanów Zjednoczonych, która już pod koniec miesiąca poleci do Londynu, by nagrywać z Susan. - Bardzo chciałam komuś dać szansę, którą sama otrzymałam - wyjaśnia Boyle. - Amber jest niesamowitą, utalentowaną kobietą i nie mogę się już doczekać naszego spotkania w studiu.

Reklama

- Nie mogę w to uwierzyć, właśnie rozmawiałam z samą Susan Boyle - cieszy się laureatka. - Nie przyszło mi nawet do głowy, by śnić, że to właśnie ja wygram ten konkurs. Otrzymać taki dar od Susan, to dla mnie jak błogosławieństwo, idealnym byłoby się w przyszłości zrewanżować i móc uszczęśliwić kogoś w taki sposób, w jaki Susan uszczęśliwiła mnie. Nie zawsze było w moim życiu kolorowo. Żałuję, że nie ma ze mną teraz mojego ojca, byłby ze mnie na pewno bardzo dumny.

Konkurs odniósł rekordowy sukces w historii kanału YouTube, co sześć minut napływało nowe zgłoszenie. Zwycięskie nagranie można obejrzeć tutaj. Debiut Susan Boyle - "I Dreamed A Dream" - ukazał się w listopadzie 2009 roku.