Koncert będzie miał miejsce w OCH Teatrze i - jako pierwszy polski występ "bez prądu" - zostanie zarejestrowany w technologii high definition. Na wydarzenie zapraszają zespół Kult, MTV Networks Polska, SP Records oraz Nokia Poland.

Reklama

Przygotowania do koncertu dobiegają końca. Podobnie jak do każdego występu MTV Unplugged, tak i tym razem powstanie specjalna oprawa sceniczna, która podkreśli charakter wykonywanych utworów. Kult od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad repertuarem koncertu, wybierając utwory, które wykona 22 września w wersji "bez prądu". Zgodnie z tradycją, grupa zarejestruje również własną wersję przeboju innego wykonawcy. Dalsze szczegóły poznamy dopiero w dniu występu.

Telewizyjna premiera "MTV Unplugged Kult" odbędzie się w MTV Polska już 30 października.Tymczasem na przełomie listopada i grudnia koncert ukaże się jako CD i CD/DVD. Partnerem "MTV Unplugged Kult" jest Nokia.

MTV Unplugged to koncerty znanych artystów, nagrywane z użyciem głównie instrumentów akustycznych. Cykl zapoczątkowany został występem Jona Bon Jovi i Richiego Sambory w 1989, a do najsłynniejszych należą koncerty Nirvany, Pearl Jam, R.E.M., czy Alicii Keys.

Dotychczas powstały trzy polskie koncerty z serii - Kayah (2006), Hey (2007) oraz Wilki (2009). "Dziennik Gazeta Prawna" jest patronem koncertu oraz płyty "MTV Unplugged Kult".