Darmowe warsztaty dla gitarzystów rozpoczną się w czwartek po południu w katowickim klubie Marchołt. Poprowadzą je Khalif Wailin Walter (USA), Grzegorz Kapołka, Marek Raduli (wszyscy w bloku gitary elektrycznej) oraz Dariusz Ziółek (gitara basowa). Tego samego dnia w Kinoteatrze Rialto w Katowicach rozpoczną się przesłuchania w konkursie na najlepsze gitarowe solo.

"Zgłosiło się do nas ponad 70 gitarzystów. Poziom tego, co przygotowali był tak wysoki, że jury nie miało łatwej pracy przy typowaniu finałowej ósemki. Ten konkurs dobitnie pokazuje, że mimo pozornej dominacji elektroniki gitara ma się doskonale, a muzycy są nawet lepsi niż jeszcze 10-15 lat temu" - ocenia organizator festiwalu, Leszek Winder.

Zwycięzca konkursu na solo gitarowe w nagrodę otrzyma nie tylko 5 tys. zł nagrody, ale będzie miał okazję zagrać z mistrzami tego instrumentu.

Śląski Festiwal Gitary Elektrycznej to nie tylko konkurs i warsztaty, ale także koncerty mistrzowskie. Będzie można na nich usłyszeć m.in. Wojciecha Pilichowskiego, Grzegorza Kapołkę, Jacka Królika i Apostolisa Anthimosa.

Specjalny "metalowy" blok przygotowała chorzowska Leśniczówka. W piątek wieczorem odbędzie się tam koncert, w którym zaprezentują się: Lost Soul, Horrorscope, Eternal Deformity, The Crossroads.

Warsztaty i przesłuchania koncertowe są bezpłatne. Za bilet na koncert mistrzowski trzeba zapłacić 20 zł. Trzydniowy karnet kosztuje 50 zł.