Przy ostatniej płycie wokalistka pracowała z Ladytron, Sią, Peaches czy Goldfrapp. Eksperymenty nie przypadły jednak do gustu fanom gwiazdy i krążek promowany przez singel "Not Myself Tonight" w USA sprzedał się w nakładzie niespełna 230 tysięcy egzemplarzy. By sprostać oczekiwaniom, Aguilera postanowiła na następnej płycie wrócić do stylu, który zaprezentowała na wydawnictwie "Stripped", które na całym świecie kupiło 13 milionów osób, a w samych Stanach ponad 4 miliony.

Reklama

- Właśnie jestem w studiu i pracuje nad nowym materiałem, który będzie miał zupełnie inny klimat - zdradziła Amerykanka. - Sięgniemy głębiej, by nagrać coś podobnego do "Stripped". To była bardzo osobista i introspekcyjna płyta. Z dzieła, które znamy od 2002 roku, pochodzą hity "Dirrty", "Can't Hold Us Down" czy "Beautiful".

18 lutego 2011 roku do polskich kin trafi pierwszy film z udziałem artystki, "Show". Wtedy też w naszych sklepach ukaże się soundtrack towarzyszący produkcji. "Bionic" miał premierę 7 czerwca 2010 roku.